Jon Jones je Smithovi vďačný: Dlhujem mu pivo

Hoci Jon Jones dominoval celému duelu proti Anthonymu Smithovi hneď od úvodných sekúnd, v istom momente to pre Jonesa predsa mohlo dopadnúť priam katastrofálne.

Jones v závere štvrtého kola zasiahol Smitha ilegálnym kolenom, po ktorom mohol byť zápas pokojne ukončený. Ak by Smith povedal, že nemôže pokračovať, Jones by bol diskvalifikovaný a Smith by bol oficiálne označený za víťaza súboja.

Smith sa však rozhodol pokračovať, pretože to nebol spôsob, akým chcel vyhrať. A Jones mu je za to vďačný. „Klobúk dole pred Anthonym. Mohol si vybrať tú jednoduchšiu cestu a stať sa šampiónom, ale on zostal v boji. Dlhujem mu. Dlhujem mu pivo. Najmenej pivo," povedal Jones na pozápasovej tlačovej konferencii. 

„Klobúk dole, naozaj má levie srdce. Bol unavený, zasiahnutý nepovolenou technikou, no nechcel získať titul takýmto spôsobom. Ukázal, že je skutočným bojovníkom."

Jones už vo svojej kariére zažil podobný pocit ako v zápase so Smithom. V roku 2009 bola Jonesovi pripísaná jeho oficiálne jediná porážka, keď ho diskvalifikovali po niekoľkých ilegálnych lakťoch, ktorými zasiahol Matta Hamilla. 

„Boli to naozaj nervy drásajúce chvíle. Spomenul som si na zápas s Hamillom a dúfal som, že sa to nebude znova opakovať."

„Nechcel som trafiť ilegálnym spôsobom. Chcel som si to načasovať, keď už bude jeho ruka hore. Dvíhal sa, myslel som si, že už to bude v poriadku a ako sa ukázalo, mýlil som sa. V žiadnom prípade som ho nepovoleným spôsobom nezasiahol schválne."

Po dvoch zápasoch, ktoré prebehli v rýchlo časovom slede, si Jones zrejme dopraje minimálne krátku pauzu. Ak ale všetko pôjde podľa plánu, už o niekoľko mesiacov by sme ho mohli vidieť v ďalšej obhajobe opasku, a to možno proti Thiagovi Santosovi.

Foto: Getty Images / UFC
Kam ďalej

Máme za sebou najväčší turnaj v dejinách československej scény!Jakub Müller: To bych radši podal ruku nakaženému morem než KradešoviPrinesieme divákom krvavú šou, odkazujú Sayah a RadziszewskiHľadá si Conor McGregor nového trénera?Petr Kareš prehovoril, s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z XFNPetr ´Píno´ Ondruš s najväčšou pravdepodobnosťou nahradil Petra Kareša v úlohe promotéra XFN