Legendárny BJ Penn nekončí, na UFC 237 sa stretne s ďalším veteránom

Legenda UFC, bývalý šampión welterovej a ľahkej váhy, budúci člen Siene slávy BJ Penn (16-13-2) sa opäť postaví do oktagonu. 

Penn od roku 2011 prehral už šesť zápasov v rade, no ani táto šnúra prehier ho neodradila od toho, aby naďalej pokračoval vo svojej profesionálnej kariére.

Penn sa na turnaji UFC 237, ktorý sa bude konať v Brazílii, stretne s ďalším veteránom Clayom Guidom (34-18). Guida sa do akcie vracia po porážke, ktorú mu pred rokom v júni pripravil Charles Oliveira. Predtým Guida vyhral dva zápasy v rade, a to proti Joe Lauzonovi a Erikovi Kochovi.

BJ Penn sa v Riu de Janeiro predstaví po 19 rokoch. Naposledy sa tamojšiemu publiku ukázal ešte v roku 2000 na šampionáte v jiu-jitsu.

Zatiaľ to vyzerá tak, že hlavným zápasom UFC 237 bude titulový duel medzi Rose Namajunas a Jessicou Andrade. Na tomto galavečere by sme mali vidieť aj ďalšie zaujímavé zápasy, napr. duel Andersona Silvu s Jaredom Cannonierom či najmä stret Josého Alda s Alexandrom Volkanovskim.

Foto: MMAFighting.com
Kam ďalej

Máme za sebou najväčší turnaj v dejinách československej scény!Jakub Müller: To bych radši podal ruku nakaženému morem než KradešoviPrinesieme divákom krvavú šou, odkazujú Sayah a RadziszewskiHľadá si Conor McGregor nového trénera?Petr Kareš prehovoril, s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z XFNPetr ´Píno´ Ondruš s najväčšou pravdepodobnosťou nahradil Petra Kareša v úlohe promotéra XFN