„Lesnar nesmie zápasiť s Cormierom, to nedáva žiaden zmysel," hovorí Junior Dos Santos


Hoci ho najmä po rýchlej prehre so Stipem Miocicom a následnom dopingovom incidente mnohí odpisovali, Junior Dos Santos sa dokázal pozviechať a aktuálne ťahá už trojzápasovú víťaznú šnúru.

Na špici ťažkej váhy sú azda len dvaja bojovníci s aktívnou víťaznou šnúrou, a to práve JDS a Francis Ngannou. Po dnešnej výhre Juniora Dos Santosa nad Derrickom Lewisom sa ihneď začalo rozprávať o tom, že JDS a Ngannou by mohli stretnúť vo vzájomnom zápase, ktorý by víťaza poslal pravdepodobne priamo do titulového súboja.

K tomuto duelu malo dôjsť ešte v roku 2017, lenže Dos Santos mal v tom čase problémy s antidopingovu agentúrou USADA. Neskôr sa ukázalo, že Dos Santos bol obeťou kontaminovaného výživového doplnku, rovnako ako Antonio Rogerio Nogueira and Marco Rogerio de Lima, ktorí boli zákazníkmi rovnakej spoločnosti.

„Áno, to by mohol byť skvelý zápas," povedal JDS o potenciálnom dueli s Ngannouom. „Malo sa to stať už v minulosti, lenže zabránila tomu jedna veľmi zvláštna udalosť, takže teraz sa tento duel rozhodne môže uskutočniť."

Čo sa týka titulovej situácie, v ťažkej váhe vládne chaos. Nikto totiž nevie, čo sa bude diať.

Daniel Cormier, ktorý naposledy svoj opasok obhajoval v novembri, teda pomerne nedávno, pozmenil svoje plány na marcové ukončenie kariéry. Cormier je v súčasnosti údajne zranený, a preto nevie, kedy presne sa bude môcť vrátiť do oktagonu.

Navyše, Cormier veľmi stojí o duel proti Brockovi Lesnarovi, čo sa ale nepozdáva ostatným ťažkým váham vrátane Juniora Dos Santosa. „Lesnar nesmie zápasiť s Cormierom, to nedáva zmysel. Rád uvidím Brocka Lesnara zápasiť, ale nie o titul. Momentálne ani nie je súčasťou tohto športu. Nemôže jednoducho prísť a bojovať o titul. Rozumiem tomu, že DC si ešte chce zarobiť nejaké peniaze, ale toto predsa nedáva žiaden zmysel."

„Chápem, že DC vo svojej pozícii hľadá príležitosť na veľkú výplatu a nezazlievam mu to, avšak nemôžem s tým súhlasiť. Ale koniec koncov, celé je to vlastne politika, môžu si robiť, čo sa im zachce. Vôbec to však nedáva zmysel. Šancu by mal dostať Stipe, Ngannou alebo možno ja (smiech)."

Dos Santos rozumie dôvodom, pre ktoré Cormier tak veľmi chce súboj s Lesnarom. JDS však, podobne ako ostatní, nevidí v tomto zápase absolútne žiaden športový zmysel. „Počul som nejaké reči o možnom prechode Jona Jonesa do ťažkej váhy, kde by mal opäť bojovať s Cormierom. Aj to by dávalo väčší zmysel než Brock Lesnar v zápase o opasok. Ale rozumiem tomu, ak DC chce zápasiť s Lesnarom, aby si poriadne zarobil. Napokon, mohlo by byť zaujímavé sledovať, ako Brock Lesnar zápasí a zrejme dostane nakladačku (smiech)."

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND