Junior Dos Santos v číslach: Po víkende má na konte najviac knockdownov v histórií ťažkej váhy UFC


Bývalý šampión UFC v ťažkej váhe Junior Dos Santos (21-5 MMA, 15-4 UFC) zažiaril uplynulý víkend v hlavnom zápase turnaja UFC Wichita (UFC on ESPN+ 4), keď v druhom kole ukončil technickým knokautom bývalého titulového vyzývateľa Derricka Lewisa (21-7 MMA, 12-5 UFC).

Dos Santos sa tak opäť hlasno prihlásil o možnosť zamiešať karty na špičke ťažkej váhy. Okrem toho však pokoril aj viaceré míľniky:

Juniorová trojzápasová víťazná šnúra v ťažkej váhe je tretia najdlhšia v divízii za Danielom Cormierom (štyri) a Justinom Willisom (štyri).

Dos Santosov celkový čas strávený v klietke je 3:43:23. V ťažkej váhe UFC je tento čas  druhý najdlhší v histórii za Andreiom Arlovskim (4:03:13).

Pätnásť víťazstiev Dos Santosa v ťažkej váhe UFC sa radí na tretie miesto v histórií divízie za Arlovskim (16) a Frankom Mirom (16).

Dos Santosových 10 víťazstiev na knokaut je spolu s rovnako desiatimi knokautovými výhrami Lewisa a Caina Velasqueza najviac v histórií divízie.

Dos Santos doteraz zaznamenal 14 knockdownov, čo je najviac v histórií ťažkej váhy UFC.

Junior tiež vyslal 1 064 signifikantných úderov, čo je najviac v histórií divízie.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND