Romero obvinil Paula Costu z dopingového nálezu, ten to však rázne odmieta


Dlho panovalo presvedčenie, že hlavným zápasom podujatia UFC na Floride, ktoré je naplánované na 27. apríla, bude od novembra odkladaný duel medzi Yoelom Romerom a Paulom Costom.

UFC tento zápas pre turnaj v Miami oficiálne nikdy neohlásilo, no obe strany viackrát priznali, že taký je plán. Jedinou prekážkou bola účasť Yoela Romera v reality šou Exathlon. Romero bol minulý týždeň vyradený z tejto súťaže a po absolvovaní lekárskej prehliadky dostal povolenie na aprílový zápas.

Na to ale prišlo prekvapenie. UFC oznámilo ako hlavný zápas podujatia v Miami duel Romera so Jacaré Souzom. Keďže neprišlo žiadne vysvetlenie, prečo sa Romerovi nepostaví Costa, fanúšikovia začali byť podozrievaví. Špekulácie podporil aj sám Romero, ktorý v relácii Ariela Helwaniho nepriamo obvinil Costu z dopingu.

Romero povedal, že podľa toho, čo počul, Costa nemôže nastúpiť do zápasu kvôli problémom s dopingovým testom. Romero sa síce neskôr ospravedlňoval, že nechcel šíriť nijaké klamstvá a je to iba verzia, ktorú počul, no už bolo príliš neskoro.

Voči obvineniam z dopingu sa ihneď ohradil Costov manažér Walid Ismail. „Nie, nebol pozitívne testovaný. Nie je to pravda. Je to jedno veľké klamstvo," uviedol Ismail pre MMA Junkie.

Na reči o dopingu reagoval aj Costa, ktorý tiež vyvrátil tieto špekulácie. „Som najčastejšie testovaný brazílsky bojovník na súpiske. Nikdy som nemal problém s dopingom, prešiel som každým testom. Nepotrebujem doping k tomu, aby som dosahoval úspechy a aby sa mi darilo," povedal Costa pre brazílsky portál Tatame.

Costa bol v roku 2018 častým terčom antidopingovej agentúry USADA. Za uplynulých dvanásť mesiacov bol testovaný až 16-krát! A ako sám prízvukoval, nikdy nemal pozitívny dopingový nález.

Foto: MMAFighting.com

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play