Mickey Gall: Na UFC 235 som bojoval so zlyhávajúcimi obličkami


Mickey Gall (5-2 MMA, 4-2 UFC) odhalil, čo mohlo prispieť k jeho nešťastnému výkonu v zápase s Diegom Sanchezom. Gall na UFC 235 prehral v druhom kole technickým KO a ukazuje sa, že pred súbojom mal vážne zdravotné problémy. Uvedomil si to však až po zápase, keď bol hospitalizovaný v nemocnici.

V utorok poskytol Gall na Instagrame aktualizáciu svojho zdravotného stavu. Uviedol, že bol prepustený z nemocnice v Las Vegas, a že mu bola diagnostikovaná Rabdomyolýza, pričom v zápase bojoval so zlyhávajúcimi obličkami.

Rabdomyolýza predstavuje podľa stránky vyliec.sk pojem, ktorý označuje rozpad svalových vlákien kostrových svalov. Jedná sa väčšinou o dôsledok závažných stavov, ktorý má viacero komplikácií, pričom môže nastať akútne zlyhanie obličiek. U pacienta môže ľahko dôjsť k rozvratu vnútorného prostredia a následne k smrti.

Gall vo svojom poste ubezpečil fanúšikov, že nebude mať žiadne dlhodobé následky a v najbližších mesiacoch bude späť v klietke.

Prehra s veteránom Sanchezom bola už druhou Gallovou prehrou z posledných troch zápasov. Na UFC 217 v roku 2017 nestačil na body na Randyho Browna, následne v auguste 2018 porazil Georgea Sullivana na submission (RNC) v 1. kole.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play