Organizácia RCC rozviazala kontrakt s Aleksandrom Emelianenkom

Júlový súboj s Viktorom Peštom bol pre Aleksandra Emelianka zrejme úplne posledný pod hlavičkou organizácie Russian Cagefighting Championship (RCC). Organizácia RCC totiž oznámila, že s mladším zo známej bratskej dvojice Emelianenkovcov rozviazala kontrakt. Príčinou sú opätovné problémy Emelianenka so zákonom. 

Emelianenko bol len nedávno zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu. 

Emelianenko nechal svoj zlatý Mercedes odparkovaný v zóne, kde automobily stáť nesmú. Zle zaparkovaný Mercedes pritiahol pozornosť polície. Tá chcela po príchode na mieste vozidlo odtiahnuť, lenže o tom sa dozvedel Emelianenko, ktorý v tom čase bol pod vplyvom alkoholu. Emelianenko sa zamkol vo svojom aute, na ktorom sa snažil ujsť. Polícia ho však po chvíli zastavila. 

Video Emelianenkovho incidentu:

37-ročný Rus sa ale nemienil nechať zatknúť, a tak sa bránil. Policajtov vraj pri zatýkaní urážal aj verbálne. Kvôli tomu už bol odsúdený na 10 dní za mrežami, hoci sa na súde za svoje správanie voči policajtom ospravedlňoval.

V tejto chvíli nie ja jasné, aký trest ešte Emelianenko čaká za tento incident. Je však isté, že v RCC skončil. Jeho zápas, ktorý bol naplánovaný na 4. mája, je tým pádom zrušený.

Nie je to prvý raz, čo sa Emelianenko ocitol vo väzení. V roku 2015 bol uznaný za vinného v prípade únosu a sexuálneho napadnutia 27-ročnej Poliny Stepanovej, ktorú nútil vziať si omamné a psychotropné látky. Odsúdený bol na štyri roky, no z väzenia sa dostal už v roku 2016 za údajné „dobré správanie".
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko