UFC podpísalo zmluvu s veľkým šoumenom, ktorý dvíha divákov zo sedadiel

UFC podpísalo s brazílskym bojovníkom Michelom Pereirom (22-9 MMA, 0-0 UFC) exkluzívny viaczápasový kontrakt, na základe ktorého bude súčasťou welterovej váhy organizácie. Zmluvu s UFC potvrdil na svojom Instagrame sám Pereira, a pre portál MMA Junkie aj jeho manažér.

V 25 rokoch má Pereira na konte viac ako 30 profesionálnych súbojov, v klietke debutoval už v decembri 2011. Bojoval po celom svete, ale žiadne víťazstvo nezaznamenalo viac pozornosti ako jeho posledný zápas s Dae Sung Kimom na Road FC 52 vo februári. Kima knokautoval v druhom kole a predvádzal pri tom šialené kúsky, ktoré sa hneď stali virálnymi.

V rozhovore pre MMA Junkie Pereira sľúbil, že prinesie rovnaký prístup aj v najväčšej MMA organizácii sveta.

„V súčasnosti je UFC trochu nudné,“ povedal Pereira. „Aj Bellator. Športovci sa dnes veľmi zameriavajú na vyhrávanie. Myslia len na víťazstvo. Ja nie, myslím inak. Myslím na šou. Ľudia platia drahé vstupenky, aby videli niečo, čo sa im páči. Ako vtedy, keď tu bol Anderson Silva. Vitor Belfort a Jon Jones tiež robili šou. Bojovníci to strácajú. Zameriavajú sa len na výhry, nezaujíma ich, čo si myslíte o ich zápasoch - či to bude dobré, či to bude zlé.

Myslím, že musím podať dobrý výkon a víťazstvo príde ako dôsledok...Mojím cieľom je stať sa šoumenom UFC. Je to jeden z mojich cieľov niesť tento status: „Kto je šoumen UFC? Je to Michel.“ Chcem robiť šou pre divákov a pokúsiť sa to priniesť späť aj medzi ostatných športovcov,“ hovorí brazílsky bojovník.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu