Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej strane

Podujatie PCF 20 prinesie co-main event tej najvyššej kvality, keď sa proti sebe postavia Guilherme Martins, ktorý má na páse black belt v brazílskom jiu jitsu a Vojto Barborík, ktorý je považovaný za jedného z najlepších grapplerov na domácej scéne. A práve Barborík bude chcieť potvrdiť, že patrí na slovenskú špičku!

Ako sa cítiš po zdravotnej stránke?

Cítim sa fajn, nemám žiadne zdravotné komplikácie, už aj to rameno je v poriadku.

Momentálne ťa čaká vystúpenie na podujatí Pit Cage Fighting 20, kde budeš čeliť Guilherme Martinsovi z Brazílie. Ako prebieha príprava na zápas?

Prebieha v OFA Bratislava, kde mám MMA a postoj a doma v Jungle BJJ trénujem zem. Absolvoval som už jeden kemp v Tatrách a v nedeľu ideme zasa do Tatier, čiže pred zápasom budem mať dva kempy. Trénujem dva až trikrát denne, nič nepodceňujem.

Obaja ste výborní zemiari. Máš už v hlave aj nejaký plán, ktorý by si chcel divákom v Poprade ukázať?

Nerozmýšľam na tým, čo budem chcieť v zápase ukázať. Naštudoval som si ho, videl som aj jeho posledné zápasy a myslím si, že je to komplexný bojovník. Má veľa zápasov, 3 alebo 4-krát viac ako ja, takže si budem musieť dávať pozor na všetko.

V čom bude súper nebezpečný? A naopak, v čom by si mal mať zasa navrch ty?

Je to black belt, vyťahuje tam kde aké armbary a podobne, čiže si budem musieť dávať pozor na tú zem. Ale tam to nie je cudzie ani mne, čiže asi tak. Zápasenie si myslím, že mám lepšie. Údermi sa stále tlačí vpred, ale nemyslím si, že sú nejaké razantné. Samozrejme, nepodceňujem to, lebo nejaký úder môže vyletieť a pristáť. Možno bude trocha silnejší, keďže je to 70-ka a on robil aj vyššie váhy, ale myslím si, že ja na tom budem lepšie kondične. Taktiež rýchlosť a vytrvalosť by mali byť ale na mojej strane.

Ty máš momentálne zmluvu s organizáciou XFN, s ktoru PCF spolupracuje. Aká je tvoja budúcnosť v tejto organizácii? Máš už dohodnutý nejaký duel?

Po tomto súboji nemám zatiaľ dohodnuté nič. S XFN mám platnú zmluvu, ale zatiaľ sme sa nerozprávali o ďalšom zápase, takže neviem. Uvidíme, aké turnaje budú organizovať a či ma oslovia na súboj v O2 aréne. Momentálne sa plne sústreďujem na zápas s Martinsom.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda