Michal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!


Česko má šancu na ďalšieho bojovníka v najslávnejšej lige sveta.

Informáciu o angažmáne českého zápasníka v zámorí ako prvý priniesol novinár Shawn Bitter. Česká ťažká váha Michal Martínek bude v lete súčasťou Dana White Tuesday Night Contender Series, kde môže získať zmluvu priamo s UFC! 

Šampión organizácie Oktagon MMA sa tak predstaví v šou, ktorá v prvých dvoch rokoch svojho fungovania priviedla do UFC viacero vychádzajúcich hviezd vrátane Seana O´Malleyho, Johnnyho Walkera či Maycee Barber.

Turnaje Contender Series prebiehajú v Las Vegas. Jedna karta má zvyčajne päť zápasov. Po skončení každého podujatia sa prezident UFC Dana White spoločne s matchmakermi, čiže Seanom Shelbym a Mickom Maynardom, rozhodnú, komu udelia zmluvu s UFC. Pokojne sa môže stať, že kontrakt bude udelený aj všetkým piatim víťazom.

V Európe budú môcť diváci sledovať turnaje Contender Series prostredníctvom platformy UFC Fight Pass, v Spojených štátoch táto séria prechádza pod krídla streamovacej služby ESPN+.

V tejto chvíli nie je jasné, kedy a ani proti komu sa Martínek postaví. 

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?