Cris Cyborg volá po civilizovanosti na sociálnych médiách

V deň, keď sa online vojna medzi Conorom McGregorom a Khabibom Nurmagomedovom vzniesla až do bodu, keď zasiahlo samotné UFC, ozvala sa aj hviezdna Cris Cyborg, ktorá verí, že prišiel čas, aby bojovníci zvýšili svoje štandardy správania.

Bývalá šampiónka organizácií UFC, Strikeforce a Invicta, ktorá nedávno odišla na humanitárnu misiu, aby priniesla čistú pitnú vodu do odľahlých dedín v Ugande, v stredu večer napísala, že by chcela, aby UFC iniciovalo kódex pre online správanie, tak ako to využívajú aj iné veľké športové ligy.

„Teraz, keď je tento šport na stanici ESPN, sme v domovoch viacerých detí! Musíme sa zjednotiť, nie rozdeliť ... pre toto sú športy!“ napísala Cyborg.

McGregor a Nurmagomedov podľa mnohých svojim správaním na sociálnych sieťach prekročili únosné hranice.  Slová jednej z najlepších ženských bojovníčok v histórii MMA s týmto chovaním ostro kontrastujú, a dávajú tak fanúšikom a bojovníkom na zváženie potrebu regulácie nevhodného správania na internete.

Foto: Getty Images
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)