King Mo pred zápasom s Procházkom: Chcú, aby ma Jiří porazil, pretože ho tlačia

Muhammed „King Mo“ Lawal (21-8 MMA, 3-1 Rizin) bude v japonskej Yokohame na turnaji Rizin FF 15 už 21. apríla bojovať o titul poloťažkej váhy proti Jiřímu Procházkovi (23-3-1 MMA, 8-1 Rizin).

Zápas bude odvetou súboja, ktorý sa konal 31. decembra 2015 v japonskej Saitame, kedy sa Lawalovi podarilo skórovať tvrdé KO. Teraz však cíti, že organizácia nebude chcieť jeho víťazstvo, pretože Procházka vyhral v Rizine od ich spoločného zápasu sedem súbojov v rade.

„Chcú, aby ma Jiří porazil, pretože ho tlačia, to je ich muž,“ povedal Muhammed „King Mo“ Lawal v rozhovore pre MMAJunkie. „Ja nie som. Chcú, aby som tam prišiel a prehral s ním. Ale nestane sa to, prídem tam a budem s ním bojovať veľmi tvrdo a porazím ho,“ odkazuje Lawal.

Muhammed Lawal v januári dovŕšil 38 rokov a pomaličky začína cítiť svoj vek. „Mal som malé zranenia a starnem. Človeče, cítim ten vek,“ hovorí bývalý šampión organizácie Strikeforce.

„Vždy som trénoval šikovne, myslel som si, že som to tak robil," povedal Lawal. „Ale teraz som trochu múdrejší, nerobím toľko namáhavých vecí na svoje telo. Robiť viac regenerácie, robiť viac mobility, to sú veci, ktoré mi pomôžu. Snažím sa byť ako Andrei Arlovski. Andrei bojuje už 20 rokov a stále je v tom.“

Lawal váži len okolo 200 libier a je schopný zápasiť od strednej váhy až po ťažkú. Hmotnostnú či výškovú nevýhodu nerieši. „Som trochu malý, ale zároveň sa snažím byť 'throwback fighter',“ hovorí. „Gracie sa nesťažoval, že je malý. Len tam idem bojovať, človeče. B.J. Penn sa nesťažoval. B.J. Penn je chlap. Dan Henderson sa nesťažoval. Takže sa nebudem sťažovať, idem tam a bojujem.“
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)