Simon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu

Zástupca OFA Bratislava, Simon Michálek, zvedie na podujatí Pit Cage Fighting 20 nepochybne jeden zo svojich najdôležitejších súbojov v kariére. Veď za sebou má nepríjemnú porážku vo vyššej váhovej kategórii, na akú je zvyknutý a pred sebou veľkú prekážku v podobe Daniela Brunclíka.

“Po zápase s Kissom som nemal absolútne žiadnu pauzu, len som musel upraviť tréning, aby som doliečil na 100% ruku po armbare,” prezrádza Michálek, ktorý tak bude v Poprade na svojho súpera výborne pripravený. “Na tento zápas sa teším a cítim sa veľmi dobre.”

Príprava na Brunclíka pritom prebieha komplexne, keď Simon trénuje postoj v Alpha Boxing klube v Malackách pod vedením Jána Brandejsa a brata Davida Michálka. Wrestling potom prebieha v OFA pod Romanom Kollarom a MMA má pod palcom Ilja Skonrič. “V OFA sú borci na tej najvyššej úrovni, aká sa dá široko ďaleko zohnať, takže toto je asi to najväčšie plus.”

Rovnako ako Michálek, tak aj Brunclík má kvalitu vo všetkých aspektoch boja, slovenský reprezentant ale v ich vzájomnom zápase dúfa v poriadne iskrenie. “Od Brunclíka čakám prestrelku v postoji, ktorá mi nikdy nerobila problém, takže dúfam že divákom predvedieme poriadnu vojnu!” Pokračuje Simon v bojovom duchu, pričom v súboji bude chcieť využiť svoje skúsenosti v kolotoči MMA. “Viem pracovať na zemi, aj v postoji a odkedy som v OFA, cítim veľký posun aj v práci na klietke.”

Okrem Michálka sa na podujatí PCF predstavia aj ďalší zástupcovia z OFA – Vojto Barborík a Michal Dobiáš. A tak môže celá úderka spoločne časovať formu. “Bohužiaľ nie som v gyme tak často ako oni, ale trénujeme spolu. Máme za sebou taktiež spoločný camp v Tatrách, takže určite budeme všetci dobre pripravení!”

Podujatie Pit Cage Fighting uvidíme už 21. apríla v Aréne Poprad.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda