Dlhoročná priateľka obviňuje BJ Penna zo závažného domáceho násilia a závislosti od drog, jeho tím to ale odmieta

Kariéra BJ Penna ide do dole vodou už poriadne dlho. Veď legendárny Havajčan naposledy zvíťazil ešte v roku 2010. Penn by sa podľa plánu mal budúci mesiac pokúsiť o prelomenie šnúry šiestich prehier v rade.

Avšak Pennov plánovaný duel proti Clayovi Guidaovi je momentálne ohrozený, pretože Penn čelí veľmi závažným obvineniam, s ktorými sa ešte minulý rok na políciu obrátila jeho dlhoročná priateľka a matka ich detí Shealen Uaiwa. Uaiwa 9. októbra požiadala o predbežné opatrenie v podobe zákazu priblíženia sa k nej a ich deťom. Toto nariadenie bolo predĺžené až do októbra 2021, no Pennovi bola zároveň udelená výnimka občasných stretnutí s deťmi, lenže iba pod dohľadom.

Uaiwa vo výpovedi uviedla, že jej vzťah s Pennom bol komplikovaný celé roky. Na políciu sa ale obrátila až teraz, a to údajne kvôli Pennovej reputácii, kontrole, ktorú mal nad jej životom a tiež strachu. „Bojím sa o moju bezpečnosť a životy mojich detí," uviedla podľa výpovede, ktorú získal portál MMA Junkie.

Penn sa vraj dva dni pred tým, ako požiadala o predbežné opatrenie, ostro vyhrážal jej a rovnako jej matke. „Prišiel k nášmu autu a kričal na moju matku, že vykopne jej zadok z domu. Nadával nám. Vyzeralo to tak, že nás chcel fyzicky napadnúť cez okno. Deti toho boli svedkom."

Penn jej mal počas tohto incidentu povedať: „To, že si žena a nie chlap, neznamená, že nemôžeš byť knokautovaná."

Taktiež sa mal vyhrážať zabitím jej brata a celej rodiny. Uaiwa tvrdí, že ich 11-ročná dcéra jej 5. októbra povedala, že „radšej vyskočí z balkóna, ako by mala ďalej žiť s jej otcom."

Penn a Uaiwa v roku 2014.

Penn svoju priateľku podľa výpovede počas ich vzťahu viackrát prehováral na sex s inými mužmi. Tiež ju nútil fajčiť marihuanu a Uaiwa spomína aj Pennovu závislosť od kokaínu. Penn je vraj závislý od svojich 14 rokov a tréningové kempy „využíva ako príležitosť zostať na chvíľu čistý".

Konkrétne opisuje noc po slávnostnej cerémonii, na ktorej Penna v roku 2015 uviedli do Siene slávy UFC. Penn sa údajne v kúpeľni spolu s priateľmi zabával s kokaínom, zatiaľ čo ona, ich deti a Pennova vnučka a teta boli vedľa v obývačke. Penn mal v tú noc Uaiwu napadnúť pod vplyvom drog.

Penna z úžívania drog obvinili aj v minulosti. V roku 2015 to bol Pedro Carrasco, ktorý v tom čase pracoval ako redaktor pre jeho stránku BJPenn.com. Penn mal raz sexuálne napadnúť Carrascovu partnerku. Polícia tento prípad vyšetrovala, no pre nedostatok dôkazov Penna nikdy nezadržala a ani ho oficiálne neobvinila.

K tomu, čo v posledných dňoch vyplávalo na povrch, sa oficiálne vyjadril Pennov tím, ktorý žiada o rešpektovanie súkromia. „BJ si prechádza sporným prípadom, v ktorom ide o jeho dve malé dcéry. V žiadosti o predbežné opatrenie sú uvedené veľmi vážne obvinenia voči BJ-ovi. Tieto tvrdenia sú však tak zavádzajúce, bolestivé a nepravdivé, že akýkoľvek BJ-ov komentár by mohol uškodiť stavu jeho detí a narušiť súčasné konanie. BJ a jeho rodina žiadajú o to, aby ste rešpektovali ich súkromie v tomto zložitom čase."

UFC odmietlo komentovať zistenia o obvineniach voči Pennovi.

Foto: Getty Images
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť