TJ Dillashaw otvorene: Pokašľal som to

Dnes už bývalý šampión bantamovej váhy prehovoril po prvý raz od oznámenia jeho pozitívneho dopingového nálezu na EPO, kvôli ktorému prišiel o opasok.

Antidopingová agentúra USADA na začiatku týždňa oznámila, že Dillashawovi udelila dvojročný dištanc, ktorý bude platiť až do januára 2021.

K dopingovému prehrešku sa najskôr vyjadrili len Dillashawovi tréneri, ktorí sa zastali svojho bojovníka. Dnes prelomil mlčanie aj samotný Dillashaw, ktorý na Instagrame zanechal video odkaz.

„Pokašľal som to," priznal Dillashaw otvorene. „Je ťažké odpustiť za to vôbec sebe samému. A popravde, aj by som to mal mať ťažké. Chápem kritiku, ktorá mi je adresovaná."

Dillashaw sa ospravedlnil svojim trénerom, tímovým kolegom, fanúšikom a rovnako aj najbližším za „chybu" „zlé rozhodnutie"

„Toto nie je môj koniec. Dávam vám sľub, že sa z tohto pozviecham a vrátim sa späť, silnejší než kedykoľvek predtým. Tak dokážem, že tam, kde som, ma dostala tvrdá práca a nie toto zlé rozhodnutie. Očistiť sa môžem jedine tvrdou prácou."

USADA objavila EPO vo vzorke, ktorá bola odobraná pred zápasom s Henrym Cejudom. USADA sa následne vrátila aj k predošlému testu z 28. decembra, v ktorom spätne tiež našla EPO. 

Avšak podľa Jeffa Novitzkeho, ktorý riadi antidopingový program UFC, boli testy z leta negatívne.

Foto: Getty Images
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu