Poirier bude bojovať s Khabibom, potvrdil Dana White

V noci sme spoznali dvoch nových dočasných šampiónov. Zatiaľ čo výhra v podaní Adesianyu nebula žiadnym veľkým prekvapením, výborné predstavenie Dustina Poriera doslova vyrazilo dych. ´Diamond´ totiž dokázal triumfovať v štyroch kolách z piatich a sen Hollowaya stať sa šampiónom v dvoch divíziách sa rozplynul.

Samozrejme, šampiónom v ľahkej váhe je Khabib Nurmagomedov, ktorý si momentálne odpykáva trest za incident po súboji s McGregorom. Situácia je nesmierne zaujímavá a zamotaná zároveň, na zápas s Nurmagomedovom si totiž nebrúsi zuby iba čerstvý dočasný šampión Poirier, ale taktiež Tony Ferguson a nesmieme zabúdať ani na odvetu s McGregorom, či veľmi teoreticky duel s Nate Diazom.

Všetky pochybnosti ale vyvrátil prezident UFC Dana White, ktorý na tlačovej konferencii vyhlásil, že s určitosťou budeme svedkami zjednocujúceho súboja Nurmagomedov vs Poirier. “Je to ďalší súboj, Poirier bude bojovať s Khabibom. Pravdepodobne v septembri.”

White sa taktiež vyjadril k situácii Maxa Hollowaya, ktorý nemal v tomto súboji veľkostnú výhodu, na akú je zvyknutý. “V ľahkej váhe bol menši, čo ma prekvapilo. Budem chcieť, aby sa vrátil do 145-ky, Poirier vyzeral o dosť väčší.” Zdá sa teda, že cesta Hollowaya za titulmi v niekoľkých hmotnostných kategóriách sa nateraz zastavila.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu