Bývalá bojovníčka UFC ostala po operácií v kóme

Angela Magana, veteránka UFC, ostala po akútnej operácií hernie v kóme, no podľa jej trénera vykazuje niektoré pozitívne znaky zlepšenia zdravotného stavu. Magana je hospitalizovaná vo fakultnej nemocnici v San Juane, v Portoriku.

Tréner Gabriel Lamastus uverejnil v stredu aktualizáciu prostredníctvom jej účtu na Twitteri: „Celý deň je pozorovaná. Pomaly sa zotavuje. Pohybuje rukami a otvára a zatvára oči. Takže sme presvedčení, že čoskoro bude zdravá,“ napísal.

„Mala blokovaný nerv a kvôli tomu išla na operáciu. Operácia prebehla úplne v poriadku. Zle však reagovala na anestéziu. Takže sa z anestézie nezobudila, čo je niečo veľmi zriedkavé. Lekári sa snažia meniť liečbu a zistiť, či na ňu reaguje.“

Magana posledné roky neprežívala najlepšie zápasové obdobie, keď prehrala posledných šesť MMA súbojov, z toho tri v rámci UFC od roku 2014 do roku 2017. Nedávno podpísala zmluvu s organizáciou Combate Americas, kde jej súperkou mala byť už 26. apríla Kyra Batara. Lamastus taktiež prezradil, že Magana plánovala reprezentovať Portoriko v zápasení na Olympijských hrách v roku 2020.

Foto: Dave Mandel/Sherdog.com
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)