Pripravili sme úplne nový koncept produkcie, čo verím, že fanúšikovia ocenia, hovorí Robo Kajánek

Už ďalšiu sobotu sa na zimnom hokejovom štadíone v Žiline uskutoční najväčśie stand-upové podujatie Slovenska - ENFUSION.
Štartovka obsahuje absolútnu špičku našej scény ako Moravčik, Páleš, Chochlíková, Pacas a mnoho ďalších. Pred podujatím sme teda vyspovedali hlavného organizátora celého galavečera, Roba Kajánka.

Ako idú prípravy na Enfusion?

Prípravy idú zatiaľ podľa plánu a väčšinu prekážok sme v predstihu prekonali. Pripravili sme úplne nový koncept produkcie, čo verím, že fanúšikovia ocenia. Spolu s mojim teamom sme prepracovali celu show do najmenších detailov. Enfusion SLOVAKIA nie som len ja, ale množstvo ľudí v zákulisí, ktorých nie je vidieť. Určite nesmiem zabudnúť na môjho parťaka Luboša Piláta, cloviečika ktorý riadi celú produkciu a pripravuje grafické podklady - Brańa Hutku, cely team Enfusion a samozrejme Team Diamond Gym.

Koľkatý ročnik Enfuison je to v Žiline? 

Toto je už v poradí šiesty ročník a ďalšie ENFUSION SLOVAKIA bude 25.4.2020

V ktorom roku si usporiadal prvé podujatie v ZA?

Myslím, že už je to nejakých 15 rokov co spolu s Lubošom Pilátom organizujeme akcie tohto druhu. Začínali sme na vysokoškolskej menze a postupne sme sa presunuli do športovej haly na Rosinskej ceste. Pred siedmimi rokmi sme vyskúšali prejsť do úplne inej dimenzie organizovania a tou je zimný štadión v Žiline. Ako som spomínal, už šiesty rok spolupracujeme so značkou ENFUSION a pre mňa je to obrovské zadosťučinenie. Pred dvoma rokmi sme sa spolu s Petrom Ottichom stali hlavnými manažermi pre Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko a Madarsko.

Na ktorý zápas sa ty osobne tešíš najviac?

Tých zápasov je viac, celý rok pozorne sledujem domácu standupovú scénu a tak som postavil štartovku na tento rok. Dal som priestor predstaviť sa na svetovej akcii ENFUSION známym menám, ale aj novým tváram. Teším sa určite na slovenské derby Andrei Tóthovej proti Lucke Krajčovič a Jakuba Sloviaka proti Jokymu Janotikovi. Teším sa na zápas Pištu Meszároša alebo Minčiho Páleša, ktorý je len krok od veľkej výzvy. Veľké očakávania sú samozrejme od oboch titulových zástupcov Moniky Chochlíkovej a Vlada Moravčíka. Verím, že všetko dopadne tak, ako má dopadnúť.

Aké su tvoje plány s týmto podujatím? Dá sa to vôbec posunúť ešte vyššie?

Plany máme nastavené na niekoľko rokov dopredu. Stále je čo zlepšovať a jasnou koncepciou chceme podujatia dostať vysoko. Po Žiline pribudla do kalendára ENFUSION česká republika a to konkrétne Třinec. Máme podpísanú zmluvu na celkovo štyri eventy v regióne Slovenska, Čiech, Poľska, Rakúska a Maďarska. Pracujeme na ďalších partneroch a verím, že čoskoro k Žiline a Třinci pribudnú ďalšie mestá.


Team Diamond

Máš nejaké vysnené meno, ktoré by si chcel niekedy doniesť do Žiliny?

Všetko je samozrejme otázkou financii, ale priniesť Tayfuna Ozcana alebo Superbona by bol splnený sen nielen mňa, ale aj celého teamu.

Si jeden zo zakladajúcich členov Slovenskej Muay Thai Asociácie. Ako vnímaš Muay Thai scénu na Slovensku?

Na scéne bojových športov sa pohybujem pomaly 20 rokov. Muay Thai bolo vždy pre mňa no.1 a tak to aj zostane. Vznik SMTA bol prirodzený vývoj na Slovensku. Za všetkým stojí veľa práce a úsilia ľudí, ktorí to myslia s týmto športom vážne, za čo im ja srdečne ďakujem.Vlado Moravčík, Vlado Piperek, Tomás Tadlánek, Monika Chochliková, Rasťo Fraňo, Roman Dubovský, Fero Starý a mnoho dalších… Za krátku dobu (dva roky) sme dostali SMTA na IFMA (Internationa Federation of Muaythai Amateur) a získali sme štátut národného zväzu. Druhú sezónu prebieha SMTA LIGA a tento rok sme zorganizovali prvé historické Majstrovstvá SR. V tomto roku sme spustili vzdelávací program pre trénerov, ktorí tiež historicky získali uznané licencie a tak sa môžu stat odbornikmi v našom športe. Veľkú radosť mám aj z nášho repre teamu, minulý rok prvá zlatá medaila z Majstrostiev Európy IFMA v podaní Moniky Chochlíkovej hovorí za všetko. Tento rok nás čakajú juniorské šampionáty a majstrovstvá sveta. Stále máme čo dobiehať, ale sme na tej najlepšej ceste. Taktiež 26 aprila nás oficialne príjme SOŠV (Slovenský olympijský a športový výbor) za riadneho člena a ja s celým teamom SMTA to berieme za česť a veľkú poctu pre náš šport.


Team SMTA

Aké sú tvoje dlhodobé plány či už s klubom Diamond Gym, s akciou Enfusion a SMTA?

Klub DIAMOND GYM je moja srdcovka, plánujeme úplne nový priestor a nový koncept bojového klubu v Źiline. S ENFUSION mám jasné plány, pridať viac miest v našom regióne a davať šancu novým talentom zo Slovenska a Čiech, aby z nich vyrastli noví Pacasovia, Moravčíkovia, Pálešovia alebo Chochlíkové … Slovensko vďaka Enfusion má jasné postavenie na medzinárodnej profi mape standup-u! Čo je velká devíza do budúcnosti. SMTA je velmi dobre rozbehnutý projekt a cely zväz ma jasný cieľ, dostať do nášho športu poriadok, pravidelné vzdelávanie, protidopingový program, slovenskú reprezentáciu.

Ako vnimáš momentálny boom MMA na slovenskej scéne?

Vnímam to dobre, a myslím, že táto vlna pomôže všetkým bojovým športom, nielen na Slovensku. Je to vidieť nielen v návštevnosti telocvični, ale aj jednotlivých podujatí.

A čo by podľa teba potrebovala Stand-up scéna, aby takýto boom zažila K1 či MT na SVK?

 Asi niečo podobné ako je UFC alebo ako bola kedysi K1, ktorá zviditeľnila bojové športy v minulosti.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda