Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20


Aréna Poprad privítala jubilejné podujatie Pit Cage Fighting s poradovým číslom 20 a podtitulom Legendary. Na programe dňa bolo osem duelov podľa MMA pravidiel, ktoré doplnili dva súboje K1. Aj keď pôvodná štartovka dostala hneď niekoľko rán, keď kvôli zraneniam postupne odstúpila celá plejáda bojovníkov, bolo sa na čo pozerať.

Hlavným ťahákom večera bol nepochybne súboj Vojta Barboríka, ktorý čelil ďalšiemu čiernemu opasku. Brazílčan Guilherme Martins mal ale v zápase iba jedinú možnosť na ukončenie, keď v druhom kole zachytil ruku Barboríka a významne pohrozil armbarom. Vojto si ale s touto situáciou poradil a zápas až do konca nepustil z rúk. Po dominantnom výkone tak Vojto nikoho nenechal na pochybách, že je čas pozrieť sa za hranice. Jeho sen je totiž poľská liga KSW!

Zaujímavý duel priniesol súboj Michala Dobiáša a Rafala Raczynskeho. Prvé kolo prinieslo peknú šachovú partiu, keď tlačil hlavne poľský reprezentant a Dobiáš, už celkom tradične, nebol v prvom kole dominantným bojovníkom. Veľmi umne si ale strážil pozíciu, z ktorej vyrážal do protiútokov. V druhom kole sa zástupca OFA postaral o takedown, ktorý ale neudržal a zrazu bol na vrchu súper. Po chvíli sa Poliak dostal ´Šamanovi´ na chrbát a súboj ukončil na rear naked choke.

Azda súboj večera predviedli domáci Leonard Spišský a Filip Hučín. Aj keď sa súboj začal opatrne a súperi sa navzájom študovali, postupom času sme sa dočkali parádnych výmen v postoji. Aj keď proti sebe stáli mladí bojovníci, každý úder smrdel knokautom. Technickejším bojovníkom bol ale Spišský, ktorý parádnou kombináciou v závere prvého kola takmer ukončil duel. To, čo sa mu nepodarilo na konci prvého kola, prišlo v kole druhom, keď zástupca Pit Gymu preniesol súboj na zem, kde súperovi narobil značné škody. Do kola tretieho sme sa už nedostali, keď podliatina pod okom Hučína prinútila rozhodcu súboj ukončiť.

V K1 sme videli pekný súboj Pavla Garaja, ktorý čelil Rodrigovi Ferreirovi. Aj keď sa zdalo, že sila úderov bola na Ferreirovej strane, technika a počet čistých rán patrili Garajovi, ktorý využíval súperov statický postoj a bral výhru 3:0 na body.

KO večera si na svoje konto pripísal Danel Brunclík, ktorý sa po troch prehrách v rade dostal na víťaznú vlnu. Simon Michálek nemal v Poprade svoj deň, keď už v prvom po jednom z útokov utŕžil parádne koleno na spodnú časť rebier, po ktorom nebol schopný pokračovať v boji.

Veľmi pekný duel priniesol súboj Lejsek vs Križanovič. Hlavne Lejsek prišiel po nevýrazných výsledkoch nesmierne namotivovaný, čo chcel dokázať aj v tomto súboji. Križanovič na druhej strane ťahal šnúru výhier, ktorú nechcel prerušiť. Súboj priniesol dve dominantné kolá, keď to druhé šlo na stranu Križanoviča, tretie na stranu Lejska.

O všetkom tak rozhodlo kolo prvé, ktoré ukázalo, že je potrebné nastolenie jasných pravidiel v bodovaní. Po výmenách v postoji totiž zaknihoval Lejsek takedown, kde ale neprišlo k tvrdému ground and poundu a aj keď si český reprezentant držal pozíciu, inkasoval niekoľko tvrdých lakťov. Nejednotný výklad tak spôsobil, že jeden z rozhodcov videl remízu, druhý výhru Lejska a tretí výhru Križanoviča. Súboj tak skončil remízou. Snáď aj tento prípad bude podnetom pre usporiadanie veľkého školenia, ktoré by zjednotilo pravidlá pre bodovanie.

Z predzápasov stojí určite za zmienku súboj Tomáša Fialu, bohužiaľ v negatívnom slova zmysle. Mansur Abdurzakov prišiel výborne pripravený a už od úvodu nedával ´Fidžimu´ takmer žiadnu šancu, čo ukázali aj významné škody na Fialovej tvári. Po silnom prvom kole pokračoval Mansur v dominancii aj v kole nasledujúcom, keď českého reprezentanta k ničomu nepúšťal. Kľúčový bod prišiel pred koncom druhého kola, keď Abdurzakov chytil súpera do neck cranku, po čom Fiala odklepal.

Po ukončení súboja Jánom Hudákom ale Fiala vyskočil na nohy a avizoval, že žiadne odklepanie tam nebolo a chytal iba súperovu ruku. Opakovaný záber ale jednoznačne dokázal, že Fiala urobil pohyb totožný s odklepaním súboja a tak protest s určitosťou neprejde. Nebol to ale Fiala, kto sa nechutným spôsobom vyznamenal, ale slávny Petr ´Monster´ Kníže, ktorý pred vyhlásením výsledkov fyzicky atakoval Hudáka a opakovane mu vynadal. Počkáme si teda, či toto vyčíňanie bude mať dohru. Je totiž jedno, na ktorej strane bola pravda, inzultácia rozhodcu je neprípustná.

Okrem týchto duelov sme videli presvedčivý výkon Samuela Hadzimu v K1, keď zdolal Santanu a výhry si odniesli taktiež Davod Kohout a Robert Halota.

 

 

Foto: Michal Hajtman MVE studio

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play