XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)


Dnes sme sa dozvedeli, že nie len domáci zápasníci nedostali za svoje vystúpenia honoráre, ale na svoje peniaze čakajú aj figteri zahraniční. Ak by si človek myslel, že tieto problémy s nevyplácaním začali až s bankrotom XFN, mýlil by sa. Táto situácia je totiž iba vyvrcholením problému, ktorý sa Petr Kareš snaží všemožne ututlať. Ako je to s vyplácaním si uvedieme na dvoch príkladoch, ktoré veríme utvoria obraz o tejto organizácii.

Kauza Brno:

Začneme nezvyčajne najčerstvejším prírastkom do rodiny podvodov, ktoré napáchalo XFN. To, že Kareš klamal sa potvrdilo zasa na plnej čiare vyjadrením fínskeho manažéra Jukka Paananena. Ten na XFN Brno vybavil súperku pre Petru Částkovú. Bola ňou Vlada Yavorska. Samozrejme, Vlada nedostala zo sľúbených 700 eur ani cent. Ako dôkaz prikladáme komunikáciu Petra Kareša a matchmakera Aleny Holej s ukrajinskou reprezentantkou, ktorá prebehla po turnaji v Brne.

Kareš najprv prisľúbil, že zaplatia prevodom cez službu PayPal, neskôr ale Vladi povedali, že to nefunguje (neviem, ako to je možné, keďže som niekoľkokrát platil PayPalom do Číny a prebehlo to bez akéhokoľvek problému). Výhovorka tak znela, že si musí zriadiť účet, čo aj Vlada spravila. O niekoľko týždňov neskôr ale Vlada počúva iba výhovorky, ako sa to nedá. Okrem toho XFN dlhuje s najväčšou pravdepodobnosťou aj ďalším bojovníkom z brnenskej karty. Potvrdeného na 100 percent máme napríklad Mateusza Ostrovského, ktorý bojoval so Šolcom.

Ranná éra a príbeh Zorana Doda:

Druhého marca 2018 nám prišiel e-mail so zaujímavým obsahom. Dostali sme ho totiž od manažéra Zvonimira Barlu z Chorvátska. Zvonimir nám vyrozprával príbeh o tom, ako odišli z podujatia XFN 3 takmer s holým zadkom. Reč je o zápase Muradov vs Dod, ktorý prebehol 25. júna 2017 v pražskej Královke. Toto je mail, ktorý nám dokonca Zvonimir preložil do lámanej slovenčiny a hovorí za všetko. Napísal nám, že sa nemá na koho obrátiť a oslovil nás po jednom kritickom článku, ktorý sme vydali na našom portáli.

Problém bol, že mali podľa Zvonimira iba ústnu dohodu a zmluva nemala existovať. Na tento problém som chcel upozorniť článkom, najprv som sa ale opýtal na názor druhej strany. Peter Kareš mi na to odpovedal, že majú s bojovníkom zmluvu, všetko uhradili a Zvonimir sa mu má ozvať na Facebooku. Na moju otázku, či je ochotný zmluvu predlžiť a potvrdiť tak, že všetko je v poriadku odpovedal, že nie a ak to zverejním, podá na mňa žalobu.

Ako študent vysokej školy som sa s Karešom a Brčákom nechcel ťahať po súdoch a tak som iba Zvonimirovi odpísal, že s tým nemôžem nič robiť, čo ma škrie do dnešného dňa. Týmto sa potvrdilo, že už v roku 2017, keď mohol mať Kareš k dispozícii finančné zdroje, pristupoval ku bojovníkom rovnako ako dnes.

Výmysly a pretvárky:

Na týchto dvoch príkladoch je jasne vidieť, že vedenie XFN využívalo možnosti harmonizovania už v rannej ére. A nie sú v tom iba bojovníci, ale taktiež rozhodcovia a zrejme aj členovia ´XFN Family´, čo stoja na čakacej listine. Čosi o tom vieme dokonca aj my, keď nám XFN dlhovalo asi 350 eur za reklamu. Najprv sme počkali, potom sa pýtali, potom tlačili a nakoniec sme sa museli uchýliť až k vyhrážkam, že napíšeme článok o XFN a platení za reklamu.

Momentálne tu tak máme pesničku o tom, ako sa dáva všetko do poriadku, ako sa stretávajú noví investori a čaká sa na valnú hromadu a napumpovanie financií, ako to Alena Holá a Petr Kareš písali Vladi Yavorskej. Nič také sa ale nestalo, všetko sú to iba príbehy na odlákanie pozornosti od jadra problému. Žiadne peniaze totiž momentálne nie sú a pravdepodobne ani nebudú. Spoločnosť Best Rating, ktorá stála za pomotérom je zrejme v likvidácii a XFN nemá prístup k žiadnym účtom. Ján Brčák so svojim kapitálom zdupkal a už je tu iba Petr Kareš, ktorý čaká, kým ho opustia aj poslední rytieri v zbroji Patrik Kincl a Alena Holá, za ktorú by som dal ruku do ohňa, že svoje peniaze taktiež nedostala.

XFN tak asi čakajú súdne pojednávania, v horšom prípade nepríjemne klopanie na dvere. Neviem si totiž predstaviť jediného sponzora, ktorý by tomuto promotérovi zveril čoby len cent na obchodovanie, nie to ešte na splatenie všetkých dlhov.

 

PS: o XFN budeme počuť aj v Rytmusovom dokumente. A nebude to nič príjemné...

 

Foto: Czechfighters.cz

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play