Predstavme si zápasy hlavnej časti ENFUSION!


Už v sobotu sa na žilinskom zimnom štadióne uskutoční obrovské podujatie ENFUSION a tak sa poďme pozrieť na zápasy v hlavnej časti ENFUSION LIVE! 

Poslednú časť otvorí slovenské derby medzi Sloviakom a Janotíkom. Papierovo je určite favoritom Joky Janotík.Na druhej strane, vo väčšom zápasom kolotoči je tento rok určite Jakub Sloviak. Ten ťaží zo svojej tvrdosti a dlhých kombinácii.

U Jokyho sa dá predpokladať pomalší rozbeh. Má špecifické nebezpečne techniky, ktoré robia súperom problémy. Taktiež má veľmi silný klinč, z ktorého môźe pod pravidlami ENFUSION veľa ťažiť.

Favoritom v tomto zápase bude určite Joky Janotík, ale Kubo Sloviak tu nemá čo stratiť a ak ukáže dobŕy pohyb a bude sa vyhýbať klinčom, môže tento zápas obrátit vo svoj prospech!

 

Ivanovi Bartekovi nevyšiel posledný zápas v Poľsku, kde inkasoval tvrdé koleno. No a o to bude určite hladnejši sa ukázať v čo najlepšom svetle pred domácim publikom.Ivan vyniká tvrdým úderom a veľa jeho zápasov konči KO.

V tomto zápase bude proti nemu stáť súper z prestíźneho francúzskeho klubu Team Nasser Kacem.O súperovi sa mi moc toho nepodarilo nájsť. Ale kaźdopádne favoritom v tomto zápase bude Ivan Bartek!

 

Parádne česko-slovenské derby medzi dvocha zápasníkmi, ktorí maju vo svojich rukách riadne granáty. Obaja sa spolu už stretli a vtedy si víťazstvo pripísal Rúžička.Ten je známy, že v zápasoch moc netaktizuje a hrá to hlavne na tvrdosť svojich úderov.

Meszároš má opačné garde a ťaží z dobrého pohybu, kontier a tvrdej zadnej ruky.Je veľká šanca, že tento zápas na body neskončí. Každopádne toto môže byť jeden zo zápasov večera, kde sú obe šance na víťazstvo rovnaké.

 

Prvý titulový zápas celého večera. Monika Chochlíková je vo svojich ešte len 23 rokoch najúspešnejšia zápasníčka K1/MT posledných rokov a momentálne jasne kraľuje nielen slovenskej ženskej scéne.

V titulovom zápase mala nastúpiť pôvodne proti Lizzy Largierre, tá bohužiaľ ale nemôže nastúpiť (pravdepodobne skrz tehotenstvo) a ENFUSION jej vybralo novú súperku, Aurore Dos Santos z Francúzska.

Monika vyniká výborným pohybom, prehľadom a hlavne svojimi výbornými kopmi.Na druhej strane 28-ročná súperka z Francúzska vo svojich zápasoch ťaži predovśetkým zo svojej tvrdosti a kondície.

Vo väčšine zápasov tlačí len dopredu, z čoho sa bude snažiť ťažiť pravdepodobne aj teraz.Kaźdopádne Monika je na tom určite lepšie technicky a ak sa nezlomí v zápase kondične, tak by opasok Majsterky Sveta Enfusion mal ostať na Slovensku. 

 

Zápas jednej z našich najlepších ťažkých váh, Martina Pacasa proti srbskému talentu, Rade Opačičovi. Paco vyniká hlavne svojimi tvrdými kopmi a dobrou fyzičkou. Rade Opačič je mladý talentovný zápasník, ktorý má napríklad na svojom konte skalp nad Ondrejom "Spejlbom" Hutníkom.

Obaja mali svoje posledné zápasy v Čine v spoločnej pyramíde, kde oboch premohol ten istý zápasník - Roman Kryklia. Treba ale povedať, že Maťo Pacas s Krykliom spravil pomerne vyrovnaný zápas. Na druhej strane Opačič dostal od Krykliu neuveriteľnú bitku, ktorá skončila po 4 počítaniach v prospech Krykliu.

Takže skrz takéto nepriame porovnanie je určite favoritom Pacas, ktorý ak neinkasuje nejaký "luck punch", tak by tento zápas mal zvládnuť.

 

Milanovi Pálešovi sa na podujatiach ENFUSION darí a pripisuje si tam víťazstvo za víťazstvom. Pred mesiacom dokázal zvíťaziť na KO na ENFUSION v Španielsku. Tento raz ho v Žiline preverí tvrdý Holaňďan Nordin Van Roosmalen.

Ten napríklad zápasil v ENFUSION o svetový titul vo váhe 75kg s Laarkoubi! Minči Páleš ma tvrdý technický štýl, ktorým býva pre súperov dosť nečitateľný. Toto bude pre neho veľká skúška, ktorá by ho mohla posunúť zase bližšie k zápasu s Tayfunom Ozcanom o titul v organizácii ENFUSION. A ja myslim, že tento zápas Minči zvládne! 

 

Hlavný zápas večera a druhý titulový. Ten bude mať na svedomí slovenská legenda Vlado Moravčík. Ako držiteľ titulu bude uź tento opasok obhajovať tretí krát! Jeho súperom bude srbská vychádzajúca hviezda Robin Cirič

Srb je pomerne mladý zápasník, ktorý vyniká nebezpečným štýlom. No na druhej strane si myslím, že ešte nie je Vladova úroveň. Vlado aj keď  už má 37 rokov, tak stále ukazuje, že jeho forma je neskutočná. V zápasoch ťaži zo svojich kolien,tvrdosit a výbornej fýzy.

5-kolové zápasy mu sedia a tempo dokáže stupňovať. A to myslím bude voda pre jeho mlyn. Postupom kôl bude Cirič menej nebezpečný a tam by naozaj mohol Vlado dominovať svojim tvrdým a nepríjemným štýlom!

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť