„Chcem vidieť tých deväť chlapov, ktorých porazil,“ hovorí White o Smoliakovovi. Je medzi nimi aj Slovák

Po víkendovom podujatí UFC na ESPN + 8 má prezident UFC Dana White v zuboch ruského bojovníka Dmitryho Smoliakova. Ten si totiž zmeral sily s bývalým kontroverzným hráčom NFL, Gregom Hardym, no zápas ťažkých váh bol až príliš jednostranný.

Súboj bol taký jednoznačný, že White premýšľal, ako sa Smoliakovovi podarilo dať dohromady deväť profesionálnych víťazstiev.

"Nehovorím, že by som mal ten súboj rád," povedal White. „Vy viete, že to už robím 20 rokov a pre nikoho nerobíme vopred vyhraté zápasy. A keby som bol fanúšik alebo aj niektoré z médií, tak neviem, koho kur*a ten chlap porazil v deviatich zápasoch, ale rád by som videl tých deväť chlapov, ktorých porazil."

Smoliakov (9-3 MMA, 0-3 UFC) v zápase nevyzeral, že by chcel Hardyho príliš otestovať. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o single-leg takedown dostal od Hardyho pár zdvihákov, potom sa zakryl na zemi, kým ho Hardy ukončil v čase 2:15 prvého kola.

White samozrejme nie je naštvaný na Hardyho (4-1 MMA, 1-1 UFC), ktorého úlohou je jednoducho  bojovať s kýmkoľvek, koho mu postavia.

"Hardymu nič neupieram," povedal White. „Hardy prišiel v skvelej forme. Hardy nerobí zápasy; ja a moji chlapci ich robíme. Hardy prišiel v lepšej forme a urobil, čo musel urobiť. Zaobchádzal s tým chlapom, tak ako mal.“

Napriek tomu White nemôže pochopiť Smoliakovov rekord. "Ten chlapík zaznamenal rekord 9-2," povedal White. „Chcem vidieť tých deväť chlapov, ktorých porazil. Niektorí z nich sú pravdepodobne v tejto miestnosti,“ dodal ironicky.

Prezidentovi UFC môžeme pomôcť aspoň jedným chlapom, ktorého ma Smoliakov v rekorde. Je ním Slovák Lukáš Bátovsky (2-2), ktorého ruský bojovník v decembri 2015 v co-main evente turnaja Baltic Challenge 8 vybavil na TKO za 18 sekúnd. Bátovský si potom vo februári 2016 pripísal tesnú bodovú výhru a odvtedy nemá evidovaný žiadny zápas.

Foto: Getty Images
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda