Jozef Wittner sa výborným výkonom zaradil medzi špičku welterovej váhy Oktagon MMA


Premiérové podujatie Oktagon Prime prinieslo v Košiciach poriadnu nádielku zápasov, na ktorej konci bol miláčik domáceho publika Jozef Wittner. Ten v hlavnom zápase večera nedal takmer žiadnu šancu maďarskému reprezentantovi Adamovi Horváthovi.

„Taktika bola v prvom kole sa nesplašiť, robiť si svoje v postoji a načasovať takedown. Všetko sa však zmenilo tou ranou, čo som inkasoval,” prezradil prešovský rodák, ktorý hneď v úvode duelu inkasoval tvrdý úder. „Prekvapil ma, lebo rana prišla z veľkej diaľky, nemal som dobrý odhad na vzdialenosť. To bolo však všetko, čo urobil. Zobudil ma tým a nastavil tempo zápasu, ktoré on sám nezvládol.”

O Horváthovi je známe, že výborne pracuje zo spodnej pozície, pričom využíva svoje dlhé končatiny na hrozenie submisiami. Toho si bol ale Wittner plne vedomý. „Bol stále nebezpečný, ale je to MMA a nie grappling. Aj keď má v BJJ fialový pás, ja sa boju na zemi venujem dlhšie ako on.” Zástupca Top Team Košice má totiž modrý pás v Luta Livre! „Málokto to o mne vie, nepotrebujem sa s tým chváliť.”

Po oslavách dôležitej výhry v kruhu najbližších, priateľky, kamarátov, trénerov a rodiny, už čaká Wittnera zaslúžený odpočinok a návrat do klietky plánuje na začiatok jesene. „Z diéty nemám veľmi v poriadku tráviaci systém, liečim to. Potrebujem si trochu oddýchnuť, mám už taktiež objednanú dovolenku pri mori.”

Welterová váha je skutočne nabitá a pred duelom v Košiciach boli v súvislosti s Wittnerom skloňované hlavne dve mená: Robo Pukač a Miroslav Brož. Ani na jedného z nich ale nie je Jozef zaťažený a je mu jedno, koho mu do cesty organizácia prinesie. Cieľ je totiž jasný, titul šampióna Oktagon MMA! Uvidíme teda, koľko prekážok ešte Wittner bude musieť prekonať k dosiahnutiu tejto méty.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND