Jozef Wittner sa výborným výkonom zaradil medzi špičku welterovej váhy Oktagon MMA

Premiérové podujatie Oktagon Prime prinieslo v Košiciach poriadnu nádielku zápasov, na ktorej konci bol miláčik domáceho publika Jozef Wittner. Ten v hlavnom zápase večera nedal takmer žiadnu šancu maďarskému reprezentantovi Adamovi Horváthovi.

„Taktika bola v prvom kole sa nesplašiť, robiť si svoje v postoji a načasovať takedown. Všetko sa však zmenilo tou ranou, čo som inkasoval,” prezradil prešovský rodák, ktorý hneď v úvode duelu inkasoval tvrdý úder. „Prekvapil ma, lebo rana prišla z veľkej diaľky, nemal som dobrý odhad na vzdialenosť. To bolo však všetko, čo urobil. Zobudil ma tým a nastavil tempo zápasu, ktoré on sám nezvládol.”

O Horváthovi je známe, že výborne pracuje zo spodnej pozície, pričom využíva svoje dlhé končatiny na hrozenie submisiami. Toho si bol ale Wittner plne vedomý. „Bol stále nebezpečný, ale je to MMA a nie grappling. Aj keď má v BJJ fialový pás, ja sa boju na zemi venujem dlhšie ako on.” Zástupca Top Team Košice má totiž modrý pás v Luta Livre! „Málokto to o mne vie, nepotrebujem sa s tým chváliť.”

Po oslavách dôležitej výhry v kruhu najbližších, priateľky, kamarátov, trénerov a rodiny, už čaká Wittnera zaslúžený odpočinok a návrat do klietky plánuje na začiatok jesene. „Z diéty nemám veľmi v poriadku tráviaci systém, liečim to. Potrebujem si trochu oddýchnuť, mám už taktiež objednanú dovolenku pri mori.”

Welterová váha je skutočne nabitá a pred duelom v Košiciach boli v súvislosti s Wittnerom skloňované hlavne dve mená: Robo Pukač a Miroslav Brož. Ani na jedného z nich ale nie je Jozef zaťažený a je mu jedno, koho mu do cesty organizácia prinesie. Cieľ je totiž jasný, titul šampióna Oktagon MMA! Uvidíme teda, koľko prekážok ešte Wittner bude musieť prekonať k dosiahnutiu tejto méty.
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)