Patrik Kincl je nabrúsený, XFN mu nedlhuje iba peniaze


Už aj posledná česká hviezda, ktorá ostala hájiť farby XFN je z diania u českého promotéra, jemne povedané, znechutená. Patrik Kincl, ktorý ostal ako jeden z posledných verný organizácii Petra Kareša, má už všetkého plné zuby, čo prezradil Ondřejovi Němcovi v článku pre isport.cz.

„Áno, ale nie je to iba o peniazoch,“ odpovedal Kincl na otázku, či mu XFN dlhuje financie. Český bojovník pritom narážal aj na stratu dôvery, ktorú k vedeniu prechovával. Pohár pretiekol zrušením súboja s Muradovom, ktoré bolo naplánované na začiatok júna v pražskej O2 aréne.

Kinclovi tak ostali oči pre plač, keď je súboj s Muradovom definitívne minulosťou a okrem toho možno Patrik premeškal životnú šancu! „Keď som bol v Amerike, kontaktovali ma manažéri z Professional Fighters League. Písal som Karešovi ako aj Brčákovi, či súboj s Muradovom bude, pretože som dostal tak zaujímavú ponuku, tak či ju mám odmietnuť. Na to mi odpísali, že zápas bude, počítaj s ním.“

A ponuka od PFL bola naozaj lukratívna, jednalo sa totiž o účasť v sérii turnajov, na konci ktorých čaká výhra 1 milión dolárov! V tejto organizácii pritom mal mať Kincl 4 zápasy. Český bojovník tak po neférovom jednaní zo strany XFN skončil bez zápasu s Muradovom, bez angažmánu v PFL a zrejme sa tak skoro nedočká ani peňazí, ktoré mu český promotér dlhuje.

Celú situáciu pritom pod článkom okomentoval aj sám Karlos Vémola, ktorý je rád, že s XFN nemá už nič spoločné. „To, že som odišiel ako prvý nakoniec neznamená to, že som bol zradca, ale iba to, že som tie sračky v zákulisí videl omnoho skôr ako všetci ostatní.“

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?