Jakub Dohnal zabojuje o miesto vo vychýrenom thajskom tíme

Štartovka blížiaceho sa turnaja Oktagon 12, ktorý už o mesiac bude hostiť Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, sa začína zapĺňať. Do tejto chvíle boli oznámené štyri súboje, a to duely Végh-Zwicker (náhrada za Heuna, pozn. red.), Krištofič-Gonzalez, Boráros-Janka a Ryšavý-Daňko.

Jeden z ďalších plánovaných súbojov ale určite neuvidíme. Reč je o chystanom zápase Jakuba Dohnala. Finalista tretej série reality šou Oktagon Výzva sa len nedávno vrátil na víťaznú vlnu a Oktagon plánoval pre neho ďalší rýchly duel.

Dohnal však na sociálnych sieťach oznámil, že ponuku zápasiť na bratislavskom podujatí musel odmietnuť. „Prišla ponuka na Oktagon 12. Dostal som aj súpera, s ktorým by som sa chcel stretnúť, ale občas musíš povedať nie, pretože v hre je teraz opäť Thajsko a dôležitý posun v kariére. Tak snáď všetko vyjde a čoskoro na ďalšom turnaji. Štvanica? Veľmi rád."

Český zápasník síce nekonkretizoval, akej príležitosti dal prednosť pred Oktagonom 12, no SvetMMA.sk vypátral, že Dohnal zabojuje o zisk miesta v slávnom thajskom tíme Tiger Muay Thai, ktorý na konci júna organizuje výberové konanie. Na to TMT tím pozval z celkovo 500 bojovníkov, ktorí si podali prihlášku, len 22 adeptov.

Medzi tými najschopnejšími zápasníkmi môžeme okrem Dohnala nájsť aj ďalšie známe meno z organizácie Oktagon, a to Francúzku Claru Ricignuolo.

Bojovníci, ktorý spravia najväčší dojem, môžu získať pokrytie ročného tréningu v tomto thajskom klube, vrátane stravy či víz na pobyt v ázijskej bašte postojárskach disciplín.

Foto: O2 TV Sport
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko