Boxera Martina Parlagiho čaká anglická výzva. Aký má názor na česko-slovenskú MMA scénu?

Profesionálny boxer Martin Parlagi (25-2-1) už čoskoro zabojuje o cenný skalp Angličana Alexa Dilmaghaniho (18-1). V hre bude dokonca interkontinentálny titul prestížnej organizácie WBA. Rodákovi z Vranova nad Topľou zápas potvrdili len v utorok, a tak má na prípravu len niečo málo cez dva týždne.

Hlavný zápas boxerského galavečera, ktorého súčasťou bude aj náš boxer,  by mal obstarať bratranec slávneho Tysona Furyho, Hughie Fury (21-2), ktorý sa stretne s Kanaďanom Chrisom Norradom (17-0).

„Najbližší zápas budem mať v Anglicku, v Manchestri 25. mája. Súper je celkom šikovný, tak uvidíme ako to dopadne. Zápas bude vo váhe super featherweight, čo je 59 kg aj nejaké drobné,“ ozrejmuje. „Ja mám teraz 63 kg, večer pred zápasom sa nenajem a ráno mám váhu,“ smeje sa Martin a vzápätí dodáva: „Ja to mám tak, a keby niečo, tak si dám ešte v deň váženia saunu.“

Aj keď sa Martin Parlagi stále drží svojho boxerského remesla, ani jemu neunikol rast popularity MMA v Česku a na Slovensku. Aký má teda názor na česko-slovenskú MMA scénu?

„Česko-slovenská MMA scéna je teraz super. Oktagon klobúk dole, má strašne dobrých fighterov, takže má z čoho skladať. Pre nás boxerov je to tu horšie, pretože box nedokáže urobiť také galavečery ako robí Oktagon MMA,“ hovorí Martin.

„Ešte jedna vec mi ale napadla, v Rusku majú organizáciu RCC, pod ktorou teraz bojoval David Kozma a mal aj Karlos Vémola, a oni zrovna robia aj galavečery boxu, takže možno sa to aj tu dakedy v budúcnosti spojí a Oktagon MMA bude robiť boxerské galavečery, ale to strašne pochybujem (smiech), no nebolo by to zlé,“ uzatvára Martin Parlagi.

Foto: Twitter - Alex Dilmaghani, Boxrec - Martin Parlagi
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť