Rose Namajunas zvažuje koniec kariéry: Chcem so svojím životom robiť niečo iné


Návrat do klietky po takmer 400 dňoch napokon pre Rose Namajunas vôbec nedopadol dobre. Zo začiatku sa pritom zdalo, že Namajunas má vo svojej druhej titulovej obhajobe našliapnuté na ďalšie skvelé víťazstvo.

Úvodné minúty, ktoré jasne režírovala Namajunas, však nakoniec nič neznamenali. Domáca matadorka Jessica Andrade v druhom kole úžasným slamom absolútne zvrátila doterajší priebeh duelu a po tvrdom knokaute zasadla na trón najľahšej váhovej kategórie v UFC.

Samozrejme, Namajunas po zápase neskrývala sklamanie z výsledku, no zároveň hneď v pozápasovom rozhovore priznala, že z jej pliec spadla obrovská ťarcha spočívajúca v statuse šampiónky.

Aj na neskoršej pozápasovej tlačovej konferencii sa Namajunas vyjadrila v tom duchu, že skutočne mohlo ísť o jej posledný zápas. „Okamžite som počula nejaké reči o odvete. Áno, viem, do toho momentu som vyhrávala, mala som to pod kontrolou, avšak nie som si istá, že ma tá odveta zaujíma."

„V tejto chvíli chcem so svojím životom robiť niečo iné. Neviem. Nechcem teraz urobiť žiadne rozhodnutie, ale naozaj neviem. Už je ťažké baviť sa týmto športom."

Mnohí sa divili tomu, že Namajunas súhlasila s obhajobou pásu na súperkinej pôde. Ešte k tomu, keď sa jedná o Brazíliu, kde sú fanúšikovia obzvlášť nepríjemní k súperom ich miláčikov. Namajunas však tvrdí, že vedela, do čoho ide a rozhodne neľutuje svoje rozhodnutie prijať podmienky tohto súboja.

„Aj keby som mohla, nič by som nezmenila. Iste, je tu časť môjho ega, ktorá mi vraví, že som spravila hlúposť. Keď si ale spomeniem na prehru s Carlou (Esparzou), ten zápas všetko zmenil. Alebo keď som potom prehrala s Karolinou (Kowalkiewicz), alebo ešte predtým. Záleží na tom, ako sa zachováte po tých výhrach či prehrách, to je dôležité."

 

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND