Úžasne úprimná spoveď Jona Jonesa o Danielovi Cormierovi

Dlho sa nevedelo, aký bude ďalší krok Daniela Cormiera, bývalého šampióna poloťažkej váhy a súčasného kráľa ťažkej váhy. Hovorilo sa o veľkom money fighte s Brockom Lesnarom, no ten z rokovaní ustúpil a Cormier sa napokon predsa po druhý raz stretne so Stipem Miocicom, ktorého pred rokom pripravil o pás.

Na odvetný súboj Cormiera a Miocica sa bližšie pozrel Jon Jones, Cormierov odveký rival a zároveň jeho jediný premožiteľ v MMA.

„Očakávam, že Stipe tentoraz podá lepší výkon, ale DC to opäť zvládne," povedal Jones. „DC je výnimočný atlét, jeho flexibilita a rýchlosť, výdrž, je to skutočne jedinečný športovec. Väčšina ľudí ho jednoducho nedokáže poraziť, je taký dobrý. Ak ho chcete zdolať, musíte ho nachytať, nejakým knokautovým úderom. Stipe má v rukách silu, ktorá je toho schopná, no otázka je, podarí sa mu trafiť taký úder? DC je dosť inteligentný na to, aby použil svoj wrestling a postrážil si výhru."

Mohli by sme sa po tomto dueli dočkať trilógie medzi Cormierom a práve Jonesom? Jones to nepredpokaldá. „Následne ukončí kariéru. Alebo bude naďalej zápasiť v ťažkej váhe. Rozhodne sa nikdy nevráti do poloťažkej váhy. Viem, stále dookola o tom hovorí, ale nie je šanca, aby do toho naozaj išiel. Zbaviť sa takej váhy, podriadiť tomu celý svoj život a to len preto, aby opäť prehral, to by bolo príliš zničujúce. Chcelo by to obrovskú guráž, riskovať ďalšie obrovské sklamanie, aby mu to znova nevyšlo."

Dan Hardy, ktorý moderoval tento rozhovor, sa v tom momente spýtal, či by náhodou nebolo pre Cormiera ešte ťažšie, ak by Jones prešiel do jeho divízie a vzal mu opasok. „Tak to by ho určite bolelo ešte viac. Ale čo ak by to nevyšlo mne?"

„Som realista. Daniel Cormier je špeciálny športovec. Nikto nie je neporaziteľný. Najväčšiu poraziť ma má práve niekto ako Daniel Cormier, ešte ak ho takto postavím do výhody, to nedáva zmysel."

„Momentálne nemám žiaden problém s robením limitu poloťažkej váhy, takže by naozaj nemalo zmysel nechať výhodu niekomu, kto je podľa mňa technicky na rovnakej úrovni, čiže dávať mu dobrovoľne výhodu vo váhe, to nespravím. Moji fanúšikovia toto asi nepočujú radi, ale som realista a rešpektujem schopnosti Daniela Cormiera."
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť