UFC 1: Ako to všetko začalo

Písal sa rok 1993, keď organizácia Ultimate Fighting Championship (UFC) zorganizovala svoj prvý turnaj. Vtedy ešte nikto netušil, že sa z UFC o pár desiatok rokov stane miliardový biznis. Veľká popularita UFC výrazne pomohla aj tomu, že sa MMA v súčasnosti považuje za najrýchlejšie rastúci šport na svete.

UFC 1 sa konalo 12. novembra 1993 v McNichols Sports Arena v Denveri. Na prvom turnaji prebehla osemčlenná pyramída, ktorú ovládol legendárny Royce Gracie, keď vo finále porazil, ako inak, na submission (RNC) Gerarda Gordeaua. Za celkový triumf si odniesol 50 000 dolárov.

Teraz máte jedinečnú možnosť pozrieť si udalosť, ktorá to všetko začala na videu. UFC totiž pre fanúšikov sprístupnilo celý turnaj UFC 1:

Ako bonus je k dispozícií aj celý turnaj UFC 12:
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda