UFC 1: Ako to všetko začalo


Písal sa rok 1993, keď organizácia Ultimate Fighting Championship (UFC) zorganizovala svoj prvý turnaj. Vtedy ešte nikto netušil, že sa z UFC o pár desiatok rokov stane miliardový biznis. Veľká popularita UFC výrazne pomohla aj tomu, že sa MMA v súčasnosti považuje za najrýchlejšie rastúci šport na svete.

UFC 1 sa konalo 12. novembra 1993 v McNichols Sports Arena v Denveri. Na prvom turnaji prebehla osemčlenná pyramída, ktorú ovládol legendárny Royce Gracie, keď vo finále porazil, ako inak, na submission (RNC) Gerarda Gordeaua. Za celkový triumf si odniesol 50 000 dolárov.

Teraz máte jedinečnú možnosť pozrieť si udalosť, ktorá to všetko začala na videu. UFC totiž pre fanúšikov sprístupnilo celý turnaj UFC 1:

Ako bonus je k dispozícií aj celý turnaj UFC 12:

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND