Buchinger a Kincl nastúpia na Prague Fight Night, promotér je utajený


To, o čom sa dlhšie šepkalo, je naozaj realitou. Na pražskej Královke sa skutočne uskutoční premiérový turnaj Prague Fight Night, informoval portál sport.cz. Na karte by sa mali objaviť veľké mená domáceho MMA Patrik Kincl a Ivan Buchinger.

Obaja bojovníci boli po krachu XFN voľnými bojovníkmi a dlhšiu dobu sa čakalo, kam povedú ich kroky. Hlavne Buchinger nebol spokojný s pauzou, ktorá mu vzala pol roka kariéry. To ale nie je všetko, na turnaji by sa mali taktiež predstaviť postojárske mená a organizácia chce tak priniesť formát, ktorý poznáme z ázijského ONE Championship. Potvrdený bol už napríklad Vašek Sivák.

Kto za organizáciou stojí zatiaľ jasné nie je, spomenuté bolo meno Tomáš Rosemberger, ktorý má zastupovať hlavného investora a figurovať v organizácii má aj Alena Holá, čo potvrdil tréner Penta Gymu Daniel Barták, ktorého kontaktovala s ponukou zápasov. V kuloároch sa ale hovorí, že za projektom stojí sám Petr Kareš, ktorý bol niekdajším šéfom Holej v XFN. Neslávne známy promotér, ktorého XFN sa topí v problémoch, tak zrejme našiel svoje ďalšie pôsobisko.

Ak sa skutočne potvrdí, že za projektom je Kareš, na stole sa objaví otázka, čo sa stane s dlhmi XFN? Napríklad amatérska organizácia MAMMAL, s ktorou XFN spolupracovalo, po oznámení novej ligy požiadala Holú o preplatenie faktúr. Holá ale organizáciu odbila slovami, že to nie je jej problém, ale problém skrachovanej XFN.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play