Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila Végh

Podujatie Oktagon 12 prinieslo výborné zápasy, ktorým kraľoval súboj Attilu Végha a Virgila Zwickera. A bol to hlavný zápas, ktorý nechal takmer vypredanú halu v tichosti, keď Végha dokázal Američan knokautovať.

Dostal som petardu a zaspal som,” ohodnotil ukončenie Végh vo svojom živom prenose na sociálnej sieti Instagram. Végh bol pritom Zwickerovi viac ako rovnocenným súperom, keď sme videli kvalitné útoky z oboch strán. Osudná sa stala rana, ktorá Attilom otriasla, tá posledná už iba dokončila začatú prácu.

“Akcia bola super, nemám výhovorky, že som bol unavený, alebo čo. Súper bol lepší, uznávam to a hotovo, mal lepší deň. Vedel som, že je to kvalitný bojovník, neprekvapil ma teda ničím, možno iba tým úderom, ktorým ma nahulil a nakoniec ma vypol. Je to proste MMA, človek sa na to pripravuje 3 mesiace a takto to dopadne.”

Végh pritom prezradil, že pre fightera je to najhorší pocit, aký môže človek zažiť. Aj keď je ale Attila z prehry sklamaný, určite nevešia hlavu a ide ďalej. “Som trocha smutný, je to normálna vec, ale netreba sa hlavne opúšťať.”

Objavila sa pritom aj úvaha o zakázanom údere hlavou, ktorý mohol ovplyvniť súboj. Végh ale odmieta, že to hralo rolu a túto situáciu nerieši. “Nepamätám sa na nijakú zakázanú techniku, a keď už, tak to bolo určite nechtiac.”

Po súboji už Végh tradične nevedel zaspať a stihol si tak prečítať aj množstvo povzbudivých správ, pri ktorých si spomenul aj na svoje pôsobenie v Bellatore. “Som vďačný, lebo milión ľudí mi písalo, že mi fandí. Pamätám sa, že keď mi išla v Bellatore karta, tak som mal okolo seba množstvo ľudí, keď mi neskôr karta nešla, tak som iba pozoroval, ako tí ľudia odpadávajú. Vážim si ľudí, čo sú so mnou v dobrom aj v zlom.”

Hlavné je, že Végh neutrpel okrem podliatiny na oku a okopaných nôh žiadne vážnejšie zranenie a tak sa po pauze môže svedomito pripravovať na Karlosa Vémolu. Toho čaká súboj na pražskej Štvanici a jeho súperom bude zrejme ´Frankenstein´ da Silva, ktorý knokautoval Jana Gottwalda. “Karlito ma zápas v júli, dúfam, že vyhrá. Držím mu palce a v novembri sa vidíme,” odkázal bývalý šampión Bellatoru.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!