Úprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú preč


Za necelé tri roky sa toho dokáže zmeniť naozaj veľa.

Na konci júla 2016, po výhre nad Rose Namajunas a upravení bezchybnej bilancie na skóre 10-0, si Karolina Kowalkiewicz vybojovala titulovú šancu. Ešte v novembri toho istého roku sa v Madison Square Garden postavila vtedajšej šampiónke, krajanke Joanne Jedrzejczyk. Jedrzejczyk síce obhájila svoj opasok, no Kowalkiewicz zanechala dobrý dojem. Veď v jednej chvíli bola dokonca blízko ukončenia duelu.

Kowalkiewicz mala po tejto prehre ambíciu vrátiť sa ešte lepšia a čo najskôr si vydobyť právo na reparát v zápase o titul. Tieto plány však výrazne skomplikovala porážka, ktorá prišla vzápätí. 

A hoci sa po dvoch nasledujúcich víťazstvách zdalo, že Kowalkiewicz sa konečne vrátila na víťaznú vlnu, radosť v poľskej Lodži nevydržala dlho. Bývalá šampiónka KSW sa po troch prehrách v rade znova nachádza v nezávidenia hodnej situácii.

Najčerstvejším je nezdar z uplynulého víkendu, kedy si Kowalkiewicz v Chicagu na turnaji UFC 238 zmerala sily s mladou Mexičankou Alexou Grasso. Grasso súboj vyhrala po jednohlasnom rozhodnutí bodových arbitrov (3x 30-27).

Kowalkiewicz sa v náročnej chvíli nebála pozrieť do zrkadla a na sociálnej sieti zanechala úprimnú spoveď. „Veľké gratulácie Alexe Grasso. Skvelá práca!," začala Kowalkiewicz gratuláciou súperke a následne prešla k fanúšikom.

„Ďakujem za podporu a milé slová. Nebojte sa o mňa, síce už bolo aj lepšie, no som v poriadku. Škrabance na tvári sa rýchlo zahoja."

Iba dve výhry z posledných siedmich zápasov. To rozhodne nie je lichotivá bilancia. O niekoľko mesiacov 34-ročná Karolina Kowalkiewicz, ktorá už otvorene hovorila o tom, že začína myslieť na založenie rodiny, si je vedomá toho, že jej zápasnícke dni sa blížia ku koncu. Aj keď je stále odhodlaná vydať zo seba to najlepšie, sama vie, že to najlepšie obdobie má za sebou.

„Nechala som v tom zápase srdce, ale, žiaľ, niečo mi chýbalo... Už viac nie som takou bojovníčkou, ako kedysi. Nanešťastie, krutá pravda je taká, že moje najlepšie roky a špičková forma sú preč. Prichádzajú mnohé mladé, talentované, ambiciózne bojovníčky, ktoré si razia svoju cestu."

„Avšak nemajte obavy, ja sa vrátim a ešte vám ponúknem viacero dobrých zápasov. Možno nie na takej úrovni ako predtým, ale pripravím vám ešte mnohé spomienky, len mi dajte trochu času.. Ešte raz vám ďakujem."

Kowalkiecz teda vie, že jej životná forma je minulosťou, no naďalej má chuť predvádzať zaujímavé zápasy, pre ktoré si ju ľudia obľúbili.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?