Chcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko

Jeden z najlepšich zápasov podujatia Oktagon 12 nepochybne predviedli Samuel Daňko a Karol Ryšavý. Ak keď to pre košického rodáka nedopadlo najlepšie, keď prehal v treťom kole na TKO, určite sa svojim výkonom nemá za čo hanbiť.

Ako prebiehala príprava a čo bol game plan pred zápasom?

Príprava neprebiehala úplné podľa plánu. Už tak som mal menej času na prípravu a k tomu som si aj poranil hlavu pri sparringu. Takže som posledné 3 týždne nespároval, aby sa mi to zahojilo. Ale veril som, že to nejako zvládnem.

Ovplyvnila atmosféra cudzej pôdy tvoj výkon?

Atmosféra bola super. Veľa ľudí fandilo aj mne. A celkovo som si to užil.

V druhom kole si sa niekoľkokrát dostal zo škrtenia. Patrí jiu-jitsu k tvojim obľúbeným kategóriám MMA?

Tak ja mám celkom odolný krk. A viem dobre pracovať na únikoch zo škrtení. A aj keby ma škrtil, tak by som musel dopadnúť aby mu to vyšlo.

Aká bola taktika pred tretím kolom?

Pred tretím kolom som sa trochu zľakol že ho musím ukončiť. Tak som si povedal že ho prekvapím a dám mu KO. Čo bola samo somarina...

Kedy by si sa chcel vrátiť do oktagonu ? Máš už v hlave aj ďalšieho súpera?

Určite sa chcem znovu ukázať doma v Košiciach na Oktagon Prime, ale do toho je ešte plno času. Teraz treba porozmýšľať čo a ako ďalej. Samozrejme som nepočítal s prehrou, takže teraz neviem ako to bude. Poradíme sa s trénermi, manažérom a niečo vymyslime.

Zápas rozhodol brutálny lakeť na oko, čo povedali lekári, kedy budeš môcť opäť trénovať?

Dúfam že sa mi to bude dobre hojiť a za nejaké 3 týždne budem môcť naplno trénovať. Veľmi si z toho hlavu nerobím.

V zápase si bol viditeľne menším bojovníkom. Plánuješ ísť do pérovej váhy?

Nad pérovou váhou rozmýšľam už dlho. Vlastne celú profi aj amatérsku kariéru. Ale teraz uvidíme čo pre mňa bude zo všetkých hľadísk najvýhodnejšie.

Nejaké slová na zaver?

Len toľko, že to tentokrát nedopadlo tak ako som chcel. Nie je to pre mňa teraz jednoduché. Veril som si, že som na tom lepšie. Neviem ešte úplné ako, ale keď sa vrátim späť do klietky, bude to znova niekde úplné inde. Na domácej pôde si nenechám ujsť príležitosť sa vrátiť na víťaznú vlnu. Ďakujem fanúšikom za neskutočnú podporu. A tešte sa na Oktagon prime 2!

 

 
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!