Krach XFN: Moc v rukách diktátora


V predchádzajúcom článku sme si vysvetlili štruktúru XFN z pohľadu zastupujúcich osobností. Nedostatok odborníkov na problematiku MMA malo v XFN priamy dopad na výkon operácií a vyhodnocovanie kľúčových situácií.

S neznalosťou investorov o prostredí MMA a s diktátorskými sklonmi Kareša sa tak moc začala nebezpečne centralizovať v rukách jedného muža, ktorý bol až fanaticky presvedčený o svojej pravde. Kareš si pritom vybudoval okolo seba tím, ktorý mal na vývoj a smerovanie XFN nulový dosah. Za všetko spomenieme moderátora Koteka, ktorý bol v MMA ako slon v porceláne, či početnú enklávu žien, ktoré sa do konfliktu so šéfom nikdy nepustili a stoja pri ňom dodnes.

Nie je to ale náhoda, že každý v XFN bezvýhradne veril Karešovým schopnostiam. Tento človek je totiž zrejme najväčší manipulátor v Českej republike. Jeho štýl vyjadrovania skrytý za pozlátkam veľkých sľubov a vízie, ktorá hovorila o najväčšej organizácii v strednej Európe pôsobil až šialene účinne. Neverili by ste ako reči o najväčšej organizácii, športe číslo jedna na svete, či obrovských výnosoch vedeli nalákať investorov. Rovnako zmanipulovaný bol a zrejme aj stále je aj jeho tím zložený z dobrých ľudí, ktorí si chceli robiť svoju prácu ako Holá, či Sanetová, ktorí o žiadnych zákulisných veciach nechceli vôbec počuť. Kareš si ale svojim darom reči dokázal získať aj ľudí ako bol samotný investor Brčák, či slávny admin Zikmund, ktorí nevedno prečo hrali na jeho podvratnú strunu aj na sociálnych sieťach.

Kareš tak do svojich rúk scentralizoval všetku moc a zrejme neexistoval ani jediný človek okrem neho, ktorý by tušil, aké dohody a aké zmluvy sa jeho rukou podpísali. Nevedel to ani Píno Ondruš a Kincl, ktorí s organizáciou úzko spolupracovali. A dokonca ani investor Brčák, ktorý nechcel byť nikde menovaný a nefiguroval v žiadnych záznamoch XFN, až kým s jeho menom nezačal narábať Kareš. Vtipne pritom vyznieva fakt, že Brčák bol jedným z ľudí XFN, ktorí si robil z fanúśikov na internete posmešky.

Najväčšej a doslova neodpustiteľnej chyby sa ale investori dopustili, keď nechali Kareša bez kontroly manipulovať s účtami spoločnosti Best Rating, ktorej bol Kareš konateľom. Ako to už býva, s mocou rastie chuť a tak aj po významných stratách, ktoré spôsobili turnaje na Slovensku a Rakúsku, Kareš neuveriteľným spôsobom dostal údajne do straty aj vypredaný turnaj XFN: Marpo vs Rytmus. Po tomto šialenom biznise, ktorý mal zaistiť výnosy až k nebesiam sa pochopiteľne svojho podielu dovolával Ján Brčák. Nedočkal sa. Kde sú peniaze z podujatia zatiaľ nevedno, vie sa iba o stratách. Nevieme ale o žiadnej finančnej operácii, ktorú by zrealizoval niekto iný ako niekdajší promotér a tak je Kareš zrejme jediným človekom, ktorý má zmapované presné toky peňazí.

Bohužiaľ Brčák pochopil až príliš neskoro, s akou osobou spolupracuje a za to dnes žne ovocie. Po tom, čo totiž nalial z vlastného vrecka do XFN státisíce eur, je momentálne promotérom označovaný ako vinník číslo jedna, zodpovedný za totálny krach projektu XFN. To ten zlý Brčák blokuje financie, to ten zlý Brčák nevyplatil Kapku nadeje, to ten zlý Brčák sa vozí na firemnom aute za 4 milióny. Kareš tak za nič nemôže a veselo si rozbieha nový projekt Prague Fight Night.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!