Dvojnásobného šampióna Cejuda čaká dlhšia pauza


Henry Cejudo sa po mimoriadne vydarenej prvej polovici roka musí zmieriť s tým, že ďalšie úspechy s najväčšou pravdepodobnosťou nepridá skôr ako v roku 2020.

Šampión mušej a bantamovej divízie podstúpil operáciu ramena. Tá ho na 4-5 mesiacov vyradí z tréningového procesu. Zranenie ramena si Cejudo privodil v dueli s Marlonom Moraesom, ktorého zdolal v hlavnom zápase podujatia UFC 238.

Cejudo mal fantastický vstup do tohto kalendárneho roka. Ešte pred nedávnou výhrou nad Moraesom v januári pokoril TJ Dillashawa, u ktorého sa krátko na to prevalil dopingový škandál, čo Dillashawa stál opasok, ktorý už teraz patrí práve Cejudovi.

Po porazení Moraesa a zisku druhého titulu začal Cejudo dokonca rozprávať o možnosti tretieho opasku, teda výzve kráľa pérovej váhy Maxa Hollowaya, avšak tieto plány sa zrejme musia minimálne zatiaľ odložiť.

Cejudo by mal momentálne myslieť najmä na regenráciu, po ktorej ho budú čakať hladní vyzývatelia hneď vo dvoch váhových kategóriách. I keď mušia váha už je značne zredukovaná, Cejudo pred časom sľúbil, že urobí všetko pre to, aby túto divíziu udržal v UFC.

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť