White zostáva pri kormidle UFC


Keď v roku 2001 prevzali UFC bratia Fertittovci spoločne s Dana Whiteom, azda nikto z nich neveril, kam to až môže dotiahnuť spoločnosť, ktorú kúpili za dva milióny dolárov. Veď kto by v tom čase očakával, že hodnota organizácie v priebehu 15 rokov stúpne o viac než štyri miliardy dolárov.

Dnes, v ére WME-ING, resp. Endeavoru, sa už Fertittovci nepohybujú v MMA kruhoch a všeobecne je o nich počuť len skutočne zriedka. V súvislosti s Fertittovcami sa už dlhšie vraví, že majú záujem o kúpu tímu z NFL. To pred časom priznal i sám Lorenzo Fertitta.

Dana White zostal vo vedení UFC aj po obrovskom predaji, ktorý sa uskutočnil v lete 2016 a svojimi často kontroverznými vyjadreniami naďalej rozdeľuje fanúšikovskú základňu na dva tábory. 

Nenávidený či milovaný, faktom je, že White doviedol UFC na úroveň jednej z najznámejších športových značiek sveta. A teraj je už oficiálna skutočnosť, že White pri kormidle UFC zostane aj počas najbližších rokov.

White potvrdil, že s Endeavorom predĺžil kontrakt na ďalších 7 rokov. White už údajne predĺžil svoju zmluvu aj v úvode tohto roka a hovorí sa, že vo svojej pozícii zotrvá ďalších 10 rokov. Potvrdeným údajom je však zatiaľ minimálne 7 rokov.

„Neviem si predstaviť, že by som robil čosi iné. Milujem túto prácu. Ešte stále ma čaká veľa práce," povedal White k predĺženiu kontraktu.

White sa vyjadril aj k Fertittovcom. „Ak kúpia tím v NFL, budem mať záujem o spoluprácu s nimi. Určite, pôjdem do toho. Už v minulosti sme sa o to pokúšali. Nie v NFL, ale v NBA. Chceli sme kúpiť jeden klub, no iný záujemca ponúkol viac. Veľmi rád by som s Fertittovcami opäť spolupracoval v biznise."

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť