UFC: 58 sekúnd! The Korean Zombie je späť (+video)


Hlavný zápas podujatia UFC Greenville síce bol vypísaný na 5 kôl, no duel napokon netrval ani jednu celú minútu. 

Akoby chcel Chan Sung Jung urobiť všetko pre to, aby sa vyhol scenáru, ktorý prežil pri svojom poslednom vystúpení. Predsa, vyhrávať zápas na body, no potom prehrať sekundu pred koncom po absolútne neuveriteľnom lakti, to v žiadnom prípade nechcete zopakovať. Tentoraz tak "The Korean Zombie" nenechal nič na náhodu a zápas ukončil pri prvej možnej príležitosti, a to už po 58 sekundách.

Zombie využil moment, kedy sa ho Moicano snažil zasiahnuť jabom, a kontroval veľmi tvrdou pravačkou. Tento úder Moicanom ihneď otriasol. Zombie vycítil krv a tejto šance na rýchly finiš sa už nepustil.

„Na to, čo sa stalo (v dueli s Rodriguezom), som už zabudol. Ale ako bojovníkovi vám rozhodne pomáha, ak ste opäť na víťaznej vlne," komentoval Jung svoje víťazstvo. „Bol to úder, ktorý sme počas prípravy mnohokrát nacvičovali."

Jung si po skvelej výhre okrem základnej výplaty odnáša aj ďalší bonus vo výške 50-tisíc dolárov. 

Zatiaľ je vo hviezdach, kedy sa Jung znova postaví do klietky. Rovnako sa nedá vopred určiť ani to, s kým sa stretne. A samotnému Jungovi na tom ani nezáleží. „Budem zápasiť s kýmkoľvek, koho predo mňa Sean Shelby postaví."

Pre Junga išlo o piatu kariérnu výhru na KO. Naopak, Moicano prežíva poriadne nevydarené obdobie. Po prehre s Aldom si pripísal už druhú porážku pred limitom v rade.

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť