Bellator 223: Lovato Jr. obral Mousasiho o opasok!

Dekorovaný grappler Rafael Lovato Jr. sa už môže pýšiť titulom šampióna aj v MMA.

O dva dni 36-ročný Američan si doprial krásny skorý darček k svojim narodeninám, keď po výbornom výkone v Londýne na body zdolal Gegarda Mousasiho a stal sa šampiónom strednej váhy Bellatoru.

Lovato Jr. začal súboj veľmi dobre. Patrili mu úvodné dve kolá, v ktorých preniesol zápas na zem, kde sa cíti ako ryba vo vode. V ďalšom priebehu duelu sa ale zdalo, že Lovatovi došli sily a na koňa sa dostáva Mousasi. V treťom či štvrtom kole sa dalo dokonca uvažovať o hodnotení 10-8, čo aj napokon využil jeden z bodových rozhodcov.

O všetkom tak rozhodlo piate kolo. V tom zo seba Lovato hneď v úvode vyžmýkal posledné zvyšky síl a súboj opäť vrátil na zem. Tam bol schopný udržať zápas až do záverečného klaksónu, čím znemožnil akúkoľvek ofenzívu zo strany Mousasiho.

Dvaja bodoví rozhodcovia videli víťazstvo Lovata Jr. v pomere 48-47, jeden duel určil za remízový. Prevaha dvoch rozhodcov však stačila na to, aby sa titul strednej váhy druhej najprestížnejšej organizácie sveta sťahoval z Holandska do Spojených štátov.

„Môj sen sa stal skutočnosťou. Toto je najkrajší deň môjho života," povedal po výhre dojatý šampión.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko