Matúš Laincz vyvracia špekulácie: Už v tom nemám motiváciu


O návrate Matúša Laincza sa špekuluje už roky. Vlastne od momentu, kedy zápasil naposledy. Špekulácie sa najnovšie rozvírili v nedeľu. Laincz však pre náš portál uviedol veci na pravú mieru.
Jedného z najlepších bojovníkov, akých vychovalo slovenské MMA, za čas, čo nie je aktívny, lanárili azda už všetci promotéri. Laincz sa ale viackrát vyjadril v tom zmysle, že by musela prísť skutočne mimoriadne atraktívna ponuka, ktorá by ho presvedčila k návratu.
„Ja som povedal, že sa vrátim, ak dostanem za zápas 10 tisíc eur,“ povedal nám Laincz ešte v máji 2017.
Návrat zápasníka, ktorý pred nečakaným prerušením kariéry ťahal šnúru 13 víťazstiev v rade, do zápasového kolotoča by si želal zrejme každý fanúšik domácej scény. Lenže najpodstatnejší je názor samotného Laincza, ktorý už má v súčasnosti úplne iné priority. „Tak, už mám rodinu, nemám v tom finančnú motiváciu a ani žiadnu inú. Dosiahol som, čo som chcel dosiahnuť," povedal Laincz pre SvetMMA.sk.
Návrat do klietky by znamenal najmä veľmi tvrdú prípravu. Predsa, štyri roky mimo zápasového rytmu sa na bojovníkovi musia podpísať. „Opäť sa vrátiť do kolobehu, to by chcelo vycestovať na dlhšiu dobu preč. Určite na polroka, aby som dohnal, čo som stratil. A polroka preč od detí nebudem, keďže ich viem finančne zabezpečiť aj bez toho, aby som musel ísť preč a pripravovať sa na zápas."
Špekulácie ohľadom Lainczovho možného návratu znova naplno prepukli v nedeľu. Facebooková stránka organizácie Oktagon Prime uverejnila príspevok, v ktorom sa fanúšikov pýtala na to, či by ich zaujímal návrat Matúša Laincza.
Keďže príspevok pridala vlastne oficiálna stránka organizácie, resp. odnože hlavnej organizácie, vzbudzovalo to dojem, že sa v zákulisí naozaj čosi chystá. Laincz však takéto domnienky vyvracia. „Stále dokola tá istá pesnička."
„Ja nie som veľmi rád, ani keď sa o mne píše, či sa vrátim, keď už som z toho vonku. Nemám rád pozornosť. A dnes je MMA hlavne o pozornosti."
Je zvláštne, prečo sa stránka Oktagon Prime rozhodla pre uverejnenie tohto príspevku. Pre lepšie pochopenie, problémom je, že nejde iba o fan stránku či spravodajský portál, ale o profil organizácie. Môžete si predstaviť, ako by asi vyzeralo, ak by napr. stránka Dana White Tuesday Night Contender Series, čiže produkt UFC, na svoj profil pridala fotografiu Gegarda Mousasiho s otázkou, či sa niekedy vráti do UFC. Takéto niečo je jednoducho neprípustné.
Laincz, ktorý nestojí o zbytočnú publicitu, sa tak dostal do nepríjemnej pozície, kedy si mnoho ľudí myslí, že sa skutočne chystá jeho návrat.
Ten síce Laincz do budúcnosti úplne nevylučuje, no momentálne tomu nič nenasvedčuje a situácia sa s najväčšou pravdepodobnosťou ani nezmení. „Keď by som raz dostal chuť zápasiť, alebo by som to potreboval z iných dôvodov, dám vedieť, čo ale dúfam, že nie (smiech)."

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play