MMA bude konečne legálne aj vo Francúzsku!

MMA dostane konečne zelenú aj v poslednej veľkej krajine sveta, v ktorej bol jeden z najrýchlejšie rastúcich športov súčasnosti doteraz zakázaný.

Francúzsko sa po dlhých rokoch odmietania predsa otvára aj zmiešaným bojovým umeniam. MMA bude v „krajine galského kohúta" legálne od 1.1. 2020.

Posledným krokom, ktorý ešte rieši francúzska vláda, je určenie federácie, ktorá bude regulovať amatérske a profesionálne MMA na území Francúzska. Záujem o túto úlohu majú už existujúce federácie z oblasti bojových športov (kickbox, muay thai, box, džudo, karate či wrestling).

Očakáva sa, že federácia bude vybraná najneskôr v priebehu septembra.

Informáciu o legalizovaní MMA na svojom profile oznámila francúzska ministerka športu Roxana Maracineanu.

Francúzsko nie je poslednou krajinou sveta, v ktorej MMA doteraz nebolo legálne, no žiaden zo štátov tohto zoznamu neponúka tak zaujímavý trh ako práve Francúzi.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko