Kincl ostro reagoval na slová „XFN event manažérky" Senetovej


Hlavný zápas podujatia Prague Fight Night bol deň pred konaním turnaja v ohrození. Patrik Kincl, ktorý sa na pražskej Královke stretol s Talianom Schiavolinom, skončil po vážení v nemocnici.

Kincl už vo svojom streame kritizoval podmienky, za akých sa uskutočnilo váženie. „Najhoršie váženie, aké som kedy zažil. Organizačne niečo strašné. V takýchto horúčavách je strašné, že niekto usporiada verejné váženie mimo klimatizovaný obchodný dom. Už nikdy nebudem spolupracovať s organizáciou, ktorá MMA jednoducho nerozumie, ktorá nerozumie zápasníkom a ktorá niečo podobné dopustí."

Po turnaji Kincl najskôr zvolil o čosi jemnejšie slová, no za svojimi vyjadreniami si stál. „Stredajšia reakcia bola dosť o emóciách, ale za väčšinou vecí si stojím. Bol som nespokojný s výberom miesta (Náplavka). Väčšina zápasníkov dosť drasticky odvodňuje, sú dehydrovaní, a oni nás vyhnali na priame slnko, to nebolo veľmi príjemné," povedal pre Sport.cz.

Na Kinclove slová o nezvládnutom vážení však vo svojom poturnajovom zhrnutí reagovala event manažérka Adéla Senetová. Senetová sa pustila do Kincla, ktorý vraj ju, ako i celý organizačný tím, sklamal postojom, aký zaujal. „Najväčším sklamaním pre mňa a celý náš tím bolo vyjadrenie Patrika Kincla, ktorý zhodil svoje skolabovanie na neprofesionalitu organizácie váženia („na betónovej rozpálenej Náplavke"). Lenže v klimatizovanom podpalubí, kde váženie prebiehalo, bolo 23 stupňov a rozpálená bola celá Praha. Nie len Náplavka. Všetci zápasníci mali rovnaké podmienky a všetci ostatní to bez sťažností zvládli. Bohužiaľ, počasie ovplyvniť nemôžeme… Každopádne, je potreba to na niekoho zvaliť, že?"

Po reakcii Senetovej už Kincl neskrýval svoje pocity ohľadom organizovania galavečera Prague Fight Night a fungovania celej organizácie The Fight Arena. „Fíha, tak XFN event manažérka sa nám rozbehla. Namiesto toho, aby strčila hlavu do zadku po tom, čo nasľubuje charite 222k a priznala chybu v podobe váženia dehydrovaných zápasníkov v 40 stupňoch, bude celú situáciu ešte otáčať. Prečo robiť váženie v klimatizovanom hoteli, keď môžete bojovníkov potrápiť vonku. A že si nikto nesťažoval? Opýtala si sa niekoho? Stál ti vôbec nejaký zápasník alebo tréner za to, aby si sa spýtala, ako sa cíti? Opýtala si sa niekoho na tento "super" nápad?"

Kincl dokonca označil váženie pred Prague Fight Nightom za vôbec najhoršie vo svojej kariére. „Mám za sebou cez tridsať zápasov. Toto bol ten najhorší omyl, čo som kedy zažil a ty to budeš hádzať na mňa? Ani raz som vo svojej kariére nezmeškal váhu, a to ani v stredu. Ja sa moju prácu snažím robiť najlepšie ako viem, tak sa namiesto tých kecov a výhovoriek snaž robiť k**va to isté alebo vypadni z MMA!"

„To sa nám tu hoduje, keď ostatní platia, čo? Moja chyba spočíva v tom, že som veril tomu, že sa z chýb poučíte a budete po tom prúsere s XFN robiť všetko lepšie a možno začnete uhrádzať aj svoje dlhy. Namiesto toho ale robíte ďalšie a ešte okolo seba kopeš, ty manažérka. P.S.: Aj naďalej sa obúvaj do zápasníkov, vďaka ktorým tam vôbec niekto prišiel. To robíš PFN veľkú službu."

Kincl si teda absolútne nedával servítku pred ústa a skutočnej ostro sa pustil do Senetovej a organizácie The Fight Arena. I Kincl priznáva, že bývalý personál XFN sa z chýb nepoučí a vyzerá to tak, že tentoraz nadobro končí spoluprácu s týmto tímom.

Aktualizácia o Kinclovu ukážku zo súkromnej konverzácie so Senetovou (11:55):

„Zažil som včeličo, ale školenie od niekoho, kto u žiadneho váženia vo svete nebol, je teda husté. Len pre poriadok, bol som pri vážení v Portugalsku, Dánsku, Švédsku, Fínsku, Nemecku, Poľsku (2x), Rakúsku, Slovensku (2x), Rusku (3x) a dokonca ani v Čečensku to takto neposrali. Samozrejme, občas sa stane nejaká chyba, ale všade sú schopní povedať: sorry, toto sme nezvládli, nabudúce to napravíme. Všade, len tu nie."

Foto: Lenka Bartáková

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND