Bojovník UFC čelí obvineniam zo zabitia pod vplyvom návykovej látky

Na povrch vyplávali nové skutočnosti o minuloročnej nehode Desmonda Greena. 29-ročný bojovník čelí až 19 obvineniam, z ktorých najvážnejšie je zabitie pod vplyvom alkoholu.

Desmond Green bol minulý rok v auguste zapletený do dopravnej nehody, pri ktorej zahynuli dvaja ľudia. Podľa správy tamojšej televízie Green pri jazde na Sheridan Street stratil kontrolu nad svojím Dodge Durango, následne vbehol do návesu kamióna, čo viedlo k havárii, ktorej súčasťou boli ďalšie tri vozidlá.

Dve ženy, 67-ročná Emelina Morfa a 76-ročná Emma Suarez Hernandez, nehodu neprežili. Dve ďalšie osoby boli ťažko zranené. Green vyviazol len s malými zraneniami, čoho dôkazom je, že už tri týždne po nehode sa v Moskve stretol s Mairbekom Taisumovom.

Celkovo Green od nehody zápasil trikrát. A po prehre s Taisumovom ostatné dva duely vyhral. Teraz však na povrch vyplávali nové skutočnosti. 

Grenn čelí až 19 obvineniam, medzi ktoré patrí zabitie pod vplyvom návykovej látky, spôsobenie vážnych zranení pod vplyvom, prechovávanie kokaínu či marihuany. Grenn ale tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že je nevinný. Momentálne je stíhaný na slobode po zaplatení kaucie vo výške 194-tisíc dolárov.

Podľa spísaných obvinení mal Green v čase nehody v tele nepovolené množstvo alkoholu. Greenov advokát James Benjamin však tvrdí, že polícia vykonala krvné testy až niekoľko hodín po nehode a výsledky z takejto vzorky teda nie sú relevantné. „Bola to tragická nehoda, pri ktorej prišli o život dve osoby, čo nás naozaj veľmi mrzí, ale nie sme toho názoru, že to bola Desmondova chyba."

Greena čaká obhajoba pred súdom. Podľa slov Greenovho advokáta jeho klient počas procesu plánuje pokračovať vo svojej kariére, no v tejto chvíli nie je jasné, aký postoj zaujme UFC.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko