Krach XFN: PFN, Fight Aréna aneb XFN s pozlátkom


A je to tu! Fungel nová organizácia na domácej scéne, ktorá má ambíciu preniknúť do Ázie a asi aj do inej galaxie. Prichádza nová éra, sľubujeme! Veď tu máme nového investora a parádneho promotéra Rosembergera, ktorý je uznávaným človekom na svetovom poli MMA.

Asi takto sa prezentuje organizácia Prague Fight Night, ktorá po trapase s rečami o Ázii predstavila nové meno spoločnosti Fight Arena. A že je to parádny projekt. Veď všetko bolo tak výborne naplánované, že až to smrdí ďalším podvodom z dielne Petra Kareša. Organizátor je totiž buď parádne ´vychcaný´, alebo úplne totálny šialenec, ktorý ma za úlohu hodiť peniaze do kanálu. Pravdepodobnejšia je ale prvá možnosť, nikto na svete by totiž neohlásil turnaj ani nie mesiac pred jeho konaním, so štartovkou za státisíce a nulovou reklamou. Dobre, možno by sa niekto našiel, ale určite by sa nikdy nenašiel sponzor, ktorý na svoj stratový event najme Petra Kareša a tím, ktorý stojí za krachom XFN a dlhuje obrovské peniaze oklamaným fanúšikom.

Ale no tak, veď Kareš je iba poradcom a všetko riadi Rosemberger! Hahaha, vtip roka, všetko riadi Kareš a jeho tím a Rosenberger pôsobí takmer ako bábka. Ako si totiž máme vysvetliť totálne zhodnú podobu turnajov? Poďme na to a porovnajme si zbrusu novú organizáciu PFN so skrachovaným XFN.

ROVAKÉ AKO XFN:

Realizačný tím má na čele mená ako Kareš, Sanetová, Holá... Všetko po starom. O matchmaking sa stará Alena Holá rovnako ako v PFN a robí to rovnako ako v XFN. Posiela maily...

Karta je zložená výlučne z bojovníkov, ktorí pôsobili v XFN. Kincl, Buchinger, Brunclík...

Rovnako ako XFN aj Fight Arena chce expandovať. Najprv do okolitých krajín a potom do Ázie. Tak toto je mocné, chalani asi nevedia, že v Ázii je iné časové pásmo a asi chcú turnaje o desiatej ráno.

Rovnaké hostesky, rovnaké hlúpe kruhové rozloženie VIP stolov, na ktoré nedá Kareš dopustiť, lebo ´To je tradice u nás´. No hej asi taká tradícia ako váženie na lodi.

Váženie pod holým nebom bolo už aj na XFN. Samozrejme nechýbali vlajky, presne ako v XFN.

Rovnako totálne nepresné vyhlasovanie výsledkov MMA zápasov 3:0 a podobne, ktoré Kareš pochytil z K1 a berie ich asi ako ´tradiční hodnocení´.

Vrcholom bolo video novej organizácie zložené zo záberov XFN.

NOVINKY:

Neuveriteľne drzé chovanie k zápasníkom zo strany XFN ´manažérky´ Sanetovej. Ona sa normálne háda s Patrikom Kinclom, ktorý mal o vážení na vyhriatej lodi totálnu pravdu. Vrchol!

Anglicky hovoriaci moderátor. Noooo tak to je iná pecka, my sme tu už na takej úrovni, že 95 percent divákov rozumie anglicky a dokonca 127 percent bojovníkov hovorí plynulo. Proste strašný pohľad sledovať rozhovory s bojovníkmi.

Obviňovanie zlých médií. Tak toto je iný level, nebyť nás, tak je plný kotel. Fight Arenu riadi Kareš, ktorý dlhuje neuveriteľné peniaze fanúšikom a čakáte, že vás média budú vynášať do nebies? No asi ťažko...

Promotér Rosemberger ako keby ani nebol... Človek, ktorý tam je iba na to, aby tam nebol Kareš, lebo je úplne zjavné, že veľa vecí neriadi. Dokonca v minulosti sa o ňom uvažovalo ako o promotérovi XFN.

Vyplácanie keš na ruku. Tak toto si poprosím preveriť daňovým úradom. Pri vyplácaní keš na ruku totiž existuje extrémna pochybnosť o odvedení dane. Ak to číta nejaký daňovák, kľudne by si mohol pozrieť účtovníctvo.

Nové projekty MMA sú naozaj prínosom. Každá konkurencia je vítaná a posúva scénu vpred. Ak je tu ale organizácia, v ktorej pozadí vystupujú ľudia pochybného charakteru, nemôžeme iba tak prehodiť list a povedať si, že je to úplne niečo nové a s XFN nemá nič spoločné. PFN má totiž s XFN takmer totožné DNA.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play