UFC 239: Skvelý Masvidal stanovil neuveriteľný rekord, Santosov bojovný výkon napokon nestačil


Diváci v T-Mobile Aréne v Las Vegas si prišli na svoje. Jon Jones a Amanda Nunes úspešne obhájili svoje opasky, no Jones mal namále. Fenomenálny kúsok predviedol Jorge Masvidal a tvrdým KO sa prezentoval i Poliak Jan Blachowicz.

International Fight Week 2019 narozdiel od predošlých ročníkov neponúkol dve či tri podujatia behom po sebe nasledujúcich dní, ale len jeden veľký PPV galavečer. To však v konečnom dôsledku nemusí nikoho trápiť, keďže dnešný turnaj ponúkol hneď niekoľko úžasných momentov a výkonov, ktoré by sa pokojne dali rozdeliť aj medzi viaceré akcie. 

Tým najlepším výkonom sa celkom jednoznačne blysol Jorge Masvidal, ktorý stanovil nový rekord, najrýchlejšie KO v histórii UFC. Iba neuveriteľných 5 sekúnd stačilo Masvidalovi na knokautovanie Bena Askrena.

Naskočené koleno v úvodných sekundách nebolo spontánnym výmyslom. Masvidal si to vopred pripravil, túto techniku nacvičoval počas celého tréningového kempu. „Mike Brown (hlavný tréner v ATT, pozn. red.) a Masvidal mi to hovorili včera na večeri. Na Mikeovom telefóne mi ukázali video, ako to (Masvidal) trénuje," napísal na Twitter Masvidalov tímový kolega Dustin Poirier. 

Víťazstvo nad Askrenom muselo Masvidalovi chutiť obzvlášť sladko. Obaja mali spolu viacero konfliktov, na ktoré Masvidal len tak ľahko nezabúda. „Chcel som ho najskôr mlátiť 14 minút a 30 sekúnd a až potom to ukončiť, no dopadlo to takto. Mal silné reči, tak som mu musel ukázať, že občas sa za to znášajú aj následky."

Ťažký debut v poloťažkej váhe má za sebou Luke Rockhold. Poliak Jan Blachowicz mu pripravil veľmi tvrdé uvítanie v novej váhovej kategórii, keď ho knokautoval v druhom kole. „Stále som si v hlave premietal, že ho v druhom kole pošlem k zemi ľavačkou. A tak sa aj stalo," povedal Blachowicz.

Amanda Nunes mala príležitosť potvrdiť, že je skutočne oprávnene považovaná za najlepšiu ženskú bojovníčku všetkých čias. Jej vyzývateľkou bola bývalá šampiónka Holly Holm, ktorá sa chcela vrátiť na trón.

K tomu ale nedostala žiadnu šancu. Nunes už po niekoľkých minútach potvrdila svoj status jednotky ženského MMA a 37-ročnú Holm ukončila po tvrdom high kicku a následných úderoch. „Ľudia zvyknú vravieť, že čokoľvek sa stane vo Vegas, vo Vegas aj zostane. Ale tieto opasky idú so mnou domov," žartovala dobre naladená držiteľka opasku.

Až nečakane vyrovnaný priebeh mal hlavný zápas večera. Len málo ľudí čakalo čosi iné ako jasnú výhru Jona Jonesa. Očakávaná „rozoberačka" sa však nekonala. Santos od začiatku výborne kopal, čím možno obmedzil Jonesov pohyb. Najmä po skončení zápasu bolo vidieť, že Santosove kopy si na Jonesovi vybrali svoju daň, hlavne na šampiónovej ľavej nohe boli viditeľné známky Santosovej práce.

Lenže Brazílčanovou smolou bolo, že on mal podstatné horšie problémy, ktoré obmedzovali jeho vlastný pohyb. Zranenie kolena sa postupne čoraz viac odzrkadlovalo na jeho výkone.

Jones sa v treťom a štvrtom kole dostal do tempa, no až na pár chvíľ to nebol ten Jones, na ktorého sme zvyknutí. Zdalo sa, že šampión si je istý svojou výhrou, čo sa ale takmer ukázalo ako osudová chyba. Santos zo seba vyžmýkal maximum za daných okolností a o výsledku rozhodovali bodoví arbitri. Jeden videl duel v prospech Santosa, no dvaja rozhodcovia sa zhodli na opačnom skóre a víťazom na split decision sa stal Jones.

„Ja som na seba hrdý. Veď som zápasil s mužom, ktorý s kickboxom začal dávno predomnou. Našiel nedostatok v mojej hre a to je niečo, čo do ďalšieho zápasu napravím," povedal po zápase Jones, ktorému museli pri odchode z klietky pomáhať kvôli spomínanému stavu rozkopanej nohy.

Blachowicz, Masvidal, Nunes a Song Yadong, ktorý sa predviedol na predzápasoch, si na účet pripúšu aj 50-tisícový bonus. 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!