Santosov tréner prezradil, že "Marreta" kvôli roztrhnutému menisku zahajoval kemp o mesiac neskôr


Thiago Santos mal v titulovom dueli s Jonom Jonesom veľkú smolu. Súboj síce začal výborne a podľa väčšinového názoru vyhral prvé dve kolá, no hneď v priebehu úvodnej päťminútovky si nepríjemne zranil ľavé koleno, ktoré ho potom čoraz viac limitovalo. A teraz vysvitlo, že Santos mal ešte dávnejšie problém aj s pravým kolenom, kvôli ktorému začínal prípravný kemp na dnešný stret s Jonesom o mesiac neskôr.

Santosov tréner "Tata" Duarte krátko po turnaji UFC 239 prezradil pre portál MMAFighting.com, že "Marreta" tesne po prijatí súboja s Jonesom absolvoval zákrok na jeho pravom kolene. Santos o tejto operácii nikomu nepovedal, pretože odmietol zrušiť titulový zápas.

Podľa slov Duarteho Santos dokonca už vo februári v Prahe zápasil s Janom Blachowiczom s roztrhnutým meniskom na pravom kolene. „Kemp na dnešný duel začal o 45 dní neskôr oproti pôvodnému plánu. Mali sme iba dva mesiace na prípravu, pričom za normálnych okolností by sme chceli minimálne tri mesiace, no jednoducho sme nemali čas."

Santosovi pomohla fyzioterapeutka UFC Heather Linden, ktorá bola v Brazílii v čase, kedy sa konalo podujatie UFC 237. Santos až po jej pomoci mohol začať svoju prípravu na Jonesa. „Vraveli sme mu, ´Thiago, zrušme to´, lenže on bol neoblomný, ´Nie, neodstúpim z duelu´. Naozaj to nechcel rušiť, za žiadnu cenu."

V pondelok sa Santos stretne s doktorom v Las Vegas, aby sa zistilo, čo presne sa vlastne stalo s jeho ľavým kolenom a aký je rozsah zranenia. Duarte odhaduje, že sa pravdepodobne jedná o väzy v kolene, a preto dúfa, že zranenie jeho zverenca nie je príliš vážne. 

Duarte je zároveň hrdý na to, čo "Marreta" dokázal. „Ak by ho nezastavilo to koleno, Jon Jones by padol, bez akýchkoľvek pochybností. Taktika bol dobrá, Thiagovi sa podarilo obmedziť Jonesov pohyb, no zradilo ho vlastné koleno. Spoliehali sme sa na zmenu garde pri kombináciách, ale takto Thiago po začatí kombinácie nemohol pokračovať."

„Keď sme opúšťali klietku, diváci, Američania alebo Brazílčania, všetci aplaudovali Thiagovi a bučali počas Jonesovho rozhovoru. Budem úprimný, to je pre mňa oveľa viac ako zisk opasku. "Marreta" bude po tomto väčší ako kedykoľvek predtým. Vie, že je kompletný bojovník, môže ísť na päť kôl s kýmkoľvek. Zvládol päť kôl proti niekomu, koho považujú za nedotknuteľného, a to na jednej nohe. Len si predstavte, ako by to dopadlo, ak by sa nezranil," zakončil Duarte.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!