Tie údery boli super nevyhnutné, hovorí Masvidal

Jorge Masvidal (34-13) stanovil po parádnom kolene nový rekord UFC, keď ukončil Bena Askrena(19-1-1) za 5 sekúnd. Nie všetci fanúšikovia však odcenili, že Jorge pridal ešte dva údery zjavne knokautovanému súperovi. Masvidal má ale na celú situáciu svoj názor.

Dal som mu, čo si zaslúžil. Musel som mu ukázať, že ak máte silné reči, niekedy si za to ponesiete aj následky. Tie údery boli super nevyhnutné. Mojou prácou je udierať niekoho až dovtedy, kým ma rozhodca nezastaví. Takže ľuďom, ktorým to vadilo, by som povedal, že možno by nemali pozerať MMA a vrátili sa k futbalu."

Masvidal pokračoval taktiež aj v objasňovaní svojich činov, ktoré prišli po ukončení súboja. „Nie je veľa ľudí, ktorých by som pred súbojom nemal rád. Mám za sebou cez 50 profesionálnych zápasov a on patrí do tej užšej skupiny. Hovoril o mojej mužnosti, o mojej kultúre, o mojom pôvode. Kam sme sa to dostali, prečo robia niektorí ľudia tieto veci online? Všetko je to v poriadku a môžete urobiť čokoľvek – ako to robia niektorí bojovníci pred zápasmi, keď hovoria veci o náboženstve, manželke, dokonca deťoch. Toto je normálne? Ale ja sa po zápase nemôžem predviesť a vrátiť to? Aby aj ostatní podobní bojovníci videli, že nabudúce asi nebude najlepšie trepať toľko veľa nezmyslov, pretože keď potom skrížia cestu jedného zo skutočných zabijakov, tak za to môžu zaplatiť a dopadne to pre nich takto hanebne. A s Benom to ešte nie je koniec, stále si to so mnou bude musieť vyriešiť. Keď ho nabudúce uvidím, možno toho chlapa vyfackám, pretože ho skutočne nemám rád."

Masvidal sa touto výhrou výrazne priblížil k titulovej šanci. V hre o zápas so šampiónom Usmanom je ešte stále Convington, ktorý mal titulový zápas dostať už dávnejšie, no momentálne nič nie je jasné. A tak možno Masvidal dostane vytúžený zápas.
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť