Tie údery boli super nevyhnutné, hovorí Masvidal


Jorge Masvidal (34-13) stanovil po parádnom kolene nový rekord UFC, keď ukončil Bena Askrena(19-1-1) za 5 sekúnd. Nie všetci fanúšikovia však odcenili, že Jorge pridal ešte dva údery zjavne knokautovanému súperovi. Masvidal má ale na celú situáciu svoj názor.

Dal som mu, čo si zaslúžil. Musel som mu ukázať, že ak máte silné reči, niekedy si za to ponesiete aj následky. Tie údery boli super nevyhnutné. Mojou prácou je udierať niekoho až dovtedy, kým ma rozhodca nezastaví. Takže ľuďom, ktorým to vadilo, by som povedal, že možno by nemali pozerať MMA a vrátili sa k futbalu."

Masvidal pokračoval taktiež aj v objasňovaní svojich činov, ktoré prišli po ukončení súboja. „Nie je veľa ľudí, ktorých by som pred súbojom nemal rád. Mám za sebou cez 50 profesionálnych zápasov a on patrí do tej užšej skupiny. Hovoril o mojej mužnosti, o mojej kultúre, o mojom pôvode. Kam sme sa to dostali, prečo robia niektorí ľudia tieto veci online? Všetko je to v poriadku a môžete urobiť čokoľvek – ako to robia niektorí bojovníci pred zápasmi, keď hovoria veci o náboženstve, manželke, dokonca deťoch. Toto je normálne? Ale ja sa po zápase nemôžem predviesť a vrátiť to? Aby aj ostatní podobní bojovníci videli, že nabudúce asi nebude najlepšie trepať toľko veľa nezmyslov, pretože keď potom skrížia cestu jedného zo skutočných zabijakov, tak za to môžu zaplatiť a dopadne to pre nich takto hanebne. A s Benom to ešte nie je koniec, stále si to so mnou bude musieť vyriešiť. Keď ho nabudúce uvidím, možno toho chlapa vyfackám, pretože ho skutočne nemám rád."

Masvidal sa touto výhrou výrazne priblížil k titulovej šanci. V hre o zápas so šampiónom Usmanom je ešte stále Convington, ktorý mal titulový zápas dostať už dávnejšie, no momentálne nič nie je jasné. A tak možno Masvidal dostane vytúžený zápas.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play