Santos bojoval doslova na jednej nohe, roztrhnuté má úplne všetky väzy v ľavom kolene


Thiago Santos už pozná rozsah poškodenia svojho ľavého kolena a výsledky rozhodne neznejú pozitívne. Navyše, Santos si obnovil aj zranenie na pravom kolene. 

Thiago Santos sa v pondelok po vyšetrení u špecialistu v Las Vegas dozvedel, v akom stave je jeho pravé koleno, ktoré si poranil hneď v úvode 5-kolového zápasu s Jonom Jonesom. Santos si podľa zdrojov brazílskeho portálu Combate roztrhol doslova všetky väzy v ľavom kolene. Tieto informácie boli neskôr oficiálne potvrdené.

Okrem roztrhnutého ACL, MCL, PCL a menisku v ľavom kolene však Santos má aj ďalšie vrásky na čele. Tie mu spôsobuje obnovenie zranenia na pravom kolene, na ktorom podstuúpil zákrok pred niekoľkými mesiacmi. Prvotné vyšetrenie pravého kolena ukázalo čiastočné roztrhnutie väzov a menisku aj na pravom kolene. "Marreta" v priebehu týždňa absolvuje ďalšie vyšetrenia, po ktorých sa rozhodne, aký bude postup pri liečbe jeh druhého kolena. 

Santosa môžu teda pokojne čakať operačné zákroky na oboch kolenách. Prvá operácia čaká na brazílskeho bojovníka tento týždeň v Los Angeles. Doba zotavovania sa v tejto chvíli nedá presne určiť, no aj ten najoptimistickejší scenár hovorí o najmenej ôsmich mesiacov, po ktorých by sa Santos mohol vrátiť do tréningového procesu. Reálnejšie ale vyzerá skôr návrat v druhej polovici leta 2020.

Rozsah Santosových zranení ešte viac podčiarkuje fantastický výkon "Marretu", ktorý ocenil i Dana White. „Práve som dostal výsledky z vyšetrenia. Santos bojoval päť kôl na jednej nohe a počas celého duelu neprestával kopať! Veľký rešpekt, Thiago!"

 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!