Santos bojoval doslova na jednej nohe, roztrhnuté má úplne všetky väzy v ľavom kolene

Thiago Santos už pozná rozsah poškodenia svojho ľavého kolena a výsledky rozhodne neznejú pozitívne. Navyše, Santos si obnovil aj zranenie na pravom kolene. 

Thiago Santos sa v pondelok po vyšetrení u špecialistu v Las Vegas dozvedel, v akom stave je jeho pravé koleno, ktoré si poranil hneď v úvode 5-kolového zápasu s Jonom Jonesom. Santos si podľa zdrojov brazílskeho portálu Combate roztrhol doslova všetky väzy v ľavom kolene. Tieto informácie boli neskôr oficiálne potvrdené.

Okrem roztrhnutého ACL, MCL, PCL a menisku v ľavom kolene však Santos má aj ďalšie vrásky na čele. Tie mu spôsobuje obnovenie zranenia na pravom kolene, na ktorom podstuúpil zákrok pred niekoľkými mesiacmi. Prvotné vyšetrenie pravého kolena ukázalo čiastočné roztrhnutie väzov a menisku aj na pravom kolene. "Marreta" v priebehu týždňa absolvuje ďalšie vyšetrenia, po ktorých sa rozhodne, aký bude postup pri liečbe jeh druhého kolena. 

Santosa môžu teda pokojne čakať operačné zákroky na oboch kolenách. Prvá operácia čaká na brazílskeho bojovníka tento týždeň v Los Angeles. Doba zotavovania sa v tejto chvíli nedá presne určiť, no aj ten najoptimistickejší scenár hovorí o najmenej ôsmich mesiacov, po ktorých by sa Santos mohol vrátiť do tréningového procesu. Reálnejšie ale vyzerá skôr návrat v druhej polovici leta 2020.

Rozsah Santosových zranení ešte viac podčiarkuje fantastický výkon "Marretu", ktorý ocenil i Dana White. „Práve som dostal výsledky z vyšetrenia. Santos bojoval päť kôl na jednej nohe a počas celého duelu neprestával kopať! Veľký rešpekt, Thiago!"

 
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť