Cormier vyhral prestížne ocenenie ESPY pre najlepšieho bojovníka roka


Šampión ťažkej váhy UFC môže do svojej zbierky trofejí a ocenení pridať ďalší cenný kúsok. Cormier vyhral cenu ESPY pre najlepšieho MMA bojovníka roka. 

Ceremónia udeľovania prestížnych ocenení ESPY, ktorú každoročne zriaďuje televízia ESPN v Microsoft Theater v Los Angeles, v priebehu týždňa napísala už svoju 27. kapitolu.

Aj tentoraz si ocenenie prevzali víťazi jednotlivých kategórií, medzi ktoré sa vôbec po prvý raz radila aj cena pre najlepšieho MMA bojovníka. MMA zápasníci v predošlých rokoch súperili v kategórii spoločne s boxermi, a to veľmi úspešne, no tento rok boli obe športové odvetvia rozdelené.

Zatiaľ čo najlepším boxerom sa stal Canelo Alvarez, historicky prvé samostatné ocenenie pre najlapšieho MMA bojovníka získal Daniel Cormier. Šampión ťažkej váhy UFC za sebou nechal Israela Adesanyu, Henryho Cejuda a Amandu Nunes.

„Som len chlapec z Lousiany, je neuveriteľné, že som vyhral ESPY. Už len byť nominovaný s týmito talentovanými bojovníkmi je česť. Obaja moji rodičia sú teraz v nemocnici, pretože sú chorí, takže toto ocenenie im môže aspoň trochu vyčariť úsmev na tvári," povedal Cormier po prevzatí ocenenia.

Najlepším športovcom roka sa podľa ESPY stal basketbalista Giannis Antetokounmpo, najlepšou športovkyňou zas futbalistka Alex Morgan.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play