Vychádzajúca hviezda sa teší na vysnený zápas s vracajúcim sa Faberom


Na UFC Fight Night 155 sa v co-main evente vracia do boja legendárny Urijah Faber (34-10) a proti nemu sa predstaví vychádzajúca hviezda Ricky Simon (15-1).

Pripravoval som sa na najlepšieho Urijaha a dúfam, že bude v najlepšej forme. Vždy bol toto môj vysnený zápas, keď som prišiel do UFC a niekto sa ma opýtal, kto je môj vysnený super, povedal som Urijah Faber, priznal Simon, ktorý pokračoval. Je to priekopník pre túto váhu a cítim, že máme podobný štýl, akurát jemu je už 40 rokov. Necítim tlak. Snažím sa zostať pokojný. Som veľmi mentálne silný a cítim, že mi to pomáha vo všetkých zápasoch.

Urijah sa vracia do boja po viac ako 2 a pol roku s tým, že v posledných piatich zápasoch dokázal vyhrať iba 2-krát. Spolu s faktom, že už nie je najmladší, je teda veľmi malo pravdepodobné, že uvidíme Fabera v najlepšej forme.

Naopak Ricky Simon ťahá šnúru 8 víťazstiev v rade (3-0 UFC). Je to mladý 26-ročný bojovník, ktorému odborníci predpovedajú hviezdnu kariéru. Všeobecne je Simon veľkým favoritom a väčšina si mysli, že túto rolu aj potvrdí.

Autor: Ivan Brlej

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play