UFC Sacramento: Rozprávkový návrat Fabera, kontroverzné ukončenie v hlavnom zápase (+zostrihy)


Sacramento bolo svedkom úspešného návratu svojho hrdinu. 

Rozhodnutie Urijaha Fabera vrátiť sa do oktagonu v mnohých vyvolalo pocit, že budú svedkami ďalšieho nepríjemného pádu legendy. Predsa, Faber nie je jediný, kto sa po ukončení kariéry rozhodol pre návrat a z predošlých skúseností je známe, že tieto rozhodnutia zväčša nedopadnú dobre.

Navyše, 40-ročný Faber po presne dva a pol roka trvajúcej pauze vyzval o 14 rokov mladšieho Rickyho Simona, jedného z najväčších talentov v bantamovej váhe. Táto kombinácia neveštila nič dobré.

O to silnejšie tak Faber vyrazil divákom dych tým, čo sa mu podarilo v co-main evente podujatia UFC Fight Night 155, ktoré sa konalo v jeho rodnom Sacramente. Dnes už člen Siene slávy predviedol svoj typický overhand a Simona ukončil hneď po 46 sekundách.

Zostrih zápasu:

Faber si pripísal vôbec najrýchlejšie víťazstvo vo svojej kariére a prvé KO od roku 2007. "The California Kid" varuje, že sa nevrátil len kvôli jednému večeru a ešte raz to skúsi dotiahnuť na špicu divízie. Môj chlapec Cody Garbrandt sa čoskoro vráti. Song Yadong o sebe dal vedieť. Ak niečo chcem dokázať, musím to stihnúť, kým je čas."

Kontroverzné ukončenie v hlavnom zápase  

Aspen Ladd napriek hrôzostrašne vyzerajúcemu váženiu, ktoré jej vždy robí veľké problémy, dostala od lekára atletickej komisie povolenie zápasiť. Nie je možné s určitosťou povedať, ako veľmi sa na nej chudnutie podpísalo v samotnom súboji, no faktom je, že Ladd šla k zemi hneď po prvom údere Germaine de Randamie. 

Tu však netreba oberať o kredit holandskú bojovníčku. Tá Ladd zasiahla skvelým úderom, ktorý by ju pravdepodobne poslal na podlahu za akýchkoľvek okolností.

Video ukončenia:

 

Otázkou ale je, či následne nepochybil Herb Dean, ktorý duel ihneď odmával. Ladd okamžite protestovala a hoci bola zjavne otrasená, nejeden rozhodca by ešte nechal súboj plynúť. Keby však prišli iba dodatočné údery zo strany de Randamie, ktoré by len "dokončili" Ladd, Deanovi by bolo vyčítané, prečo neukončil zápas skôr. 

Opäť raz sa teda ukázalo, aká nevďačná je práca rozhodcu. I preto vyznievajú cenne slová z úst samotnej Aspen Ladd. Bola som v poriadku, no Herb sa snaží robiť svoju prácu najlepšie ako vie a mne neprináleží súdiť tieto veci," povedala Ladd, ktorá ešte neskôr na sociálnych sieťach vzdala rešpekt svojej súperke a zopakovala, že rešpektuje rozhodnutie Herba Deana.

Ja si myslím, že to bolo dobré ukončenie, bol to veľmi presný úder," povedala spokojná Germainde de Randamie, ktorá sa po 16-sekundovej výhre priblížila k cieľu, ktorým je celkom isto titulový zápas proti Amande Nunes.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?